İşçi Partisi'nden Özel'e çağrı 25 Aralık 2013, 16:53

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Tümgeneral Naci Beştepe, bugün Ankara’da düzenlediği basın toplantısında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i göreve çağırdı. Beştepe’nin açıklaması şöyle;
 İTİRAF: MİLLİ ORDUYA KUMPAS
Başbakan Başdanışmanı Yalçın Akdoğan, 24 Aralık 2013 tarihinde basına yansıyan açıklamaları ile; “Cemaatin Türk Ordusu’na kumpas kurduğunu” itiraf etmiştir.

HÜKÜMET VE TBMM EL KOYMALI
Bu düzeyde yapılan bir açıklamanın bilgi ve belgeye dayandığı açıktır.
0lay karşılıklı suçlamalarla geçiştirilemeyecek önemde ve büyüklüktedir.
Hükümet ve TBMM derhal olaya el koymalıdır.

YARGI GÖREVE

Görevini yapmaktan öte bir eylemi olmayan yüzlerce onurlu askerin tutuklandığı, yargılandığı, mahkum edildiği tüm davalar derhal mercek altına alınmalıdır.
Yargı organları bu duruma seyirci kalamaz.
Aksi takdirde zaten sarsıntı içinde olan “yargıya güven duygusu” tamamen yok olacaktır.
Yargıtay aşaması sonuçlanan, Balyoz ve İstanbul Casusluk Davaları’nda İade-i Muhakame (Yargılamanın iadesi) yoluna gidilmelidir.
Yargı süreci devam eden, Ergenekon, Poyrazköy, Gizli Belge ve 28 Şubat davalarında ise yeniden değerlendirme yapılmalıdır.
Tuzak kurularak tutuklanan ve mahkum edilen askerlerin serbest bırakılması ve cezaevlerinin boşaltılması yolu en kısa sürede açılmalıdır.

GENELKURMAY BAŞKANI’NA ÇAĞRI

Bu olayda en önemli sorumluluk ve görevlerden biri de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Necdet Özel’e düşmektedir.
TSK üzerinde oynanan oyun en yetkili ağızlardan itiraf edilmişken hala, “Hukuka saygılıyız…Yargıya güveniyoruz…Adalet yerini bulacaktır..” sözleri ile yetinilemez.
Genelkurmay Başkanı artık personeline sahip çıkmalıdır.
Askeri yargıyı harekete geçirmelidir.
Askeri Savcıların Yalçın Akdoğan’ı çağırarak bilgisine başvurmasını sağlamalıdır.
İşçi Partisi olarak, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel’i Türk Ordusu’nun komutanı olduğunu hatırlamaya ve yetki ve sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Turan Celik :

Benim devletimi bugün koruyamayan kurumlar ,nerde ?

Servet esen :

Necdet özel in genel kurmay baskani oldugundan bu yana hic olumlayacagim bi tavrina rastlamadim. Olumsuz yanlarini ise yazmakla bitmez. Yanliz biri: eski genel kurmay baskanina terörist denilmesine ve silivriye tikilmasina kayitsiz kalmasi abesle intihaldir. Bu tavri bile sayin özelin ruh sagliginin normal olmadigini gösterir. Tafsiyem piskologa görünmesi.Yok bu tavri hakeret sayarim derse o zaman olay farklilasir. Cünkü böyle bi tavir milli bir ordunun baskaninin tavri olamaz. Olay farklilasir. Ordunun tasfiyesine göz yummanin vebali büyüktür. Bu tavirlar icerisindeku kisi kurum örgüt ve partiler gelecekte sorgulanir. Bu mantig bizim ülkemiz icin degil tüm devletler icin gecerlidir.

timur gurhan :

Hukumet yetkilileri geregini yapmalidir. Derhal.

mehmet ali yaprak :

yolsuzluk ve soygun batağına batmılş bu hükümet ve kontrolündeki yargının yaprığı ve yapacağı ortada. Ordunun üzerine atılan bu kara leke ortadan kaldırılmalıdır.

Ekrem Avuc :

Ulusal kanali takdir ediyorum ve aynenn katiliyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar