banner864

İşçi Partisi'nden Rennan Pekünlü'ye ziyaret 05 Aralık 2014, 09:36

İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Av. Tugay Şen ve il yöneticisi Av. Erdoğan Özer, Foça Yarı Açık Cezaevi'nde bulunan Prof. Dr. Rennan Pekünlü'yü ziyaret ettiler. Ziyaretten sonra basına açıklamada bulunan Tugay Şen "Rennan hocamız cezaevine teslim olduğu gün gibi başı dik ve neşeliydi. Türkiye'nin geleceğinden umutlu olduğunu belirtti. Cezaevi koşullarına alışmaya çalıştığını, idare ve hükümlülerin kendisine çok saygılı davrandıklarını ifade etti" dedi.

Pekünlü ziyarette çok sayıda destek mektubu aldığını, cezaevine girişinin Türkiye'de laikliğe sahip çıkılmasını ateşlediği için memnun olduğunu ifade etti. "Laikliği savunmanın bedelini ödüyorum." diyen Pekünlü, kendi şahsında laiklik ve aydınlanma için mücadele eden herkese teşekkürlerini iletti.

Tugay Şen ziyaret sonrasında "Rennan Pekünlü'ye kurulan tertip, halkımıza laikliğin vazgeçilemez olduğunu göstermeye başlamıştır. Gericiliğe özgürlük tanımamak, demokrasinin birinci kuralıdır. İşçi Partisi olarak Rennan Pekünlü hocamızla birlikte karanlığa karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türkiye'nin tekrardan laik bir ülke haline geleceği günler yakındır" açıklamasında bulundu.

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar