banner864

İşçi Partisi'nden yerel seçim atağı 05 Şubat 2014, 15:22

İşçi Partisi Antalya'nın Doğu İlçelerinde Belediye Başkan Adaylarını İlan Etti.
Atatürk 'ün adını verdiği, Antalya'nın en eski ilçelerinden Gazipaşa'da, Öğretmen evindeki kahvaltı etkinliğinde İşçi Partisi Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Yılmaz, İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Yalçın Armen tarafından basına tanıtıldı. Yaptığı konuşmada sosyal belediyeciliği ön plana çıkaran projeleri ile ilgili bilgi veren Yılmaz, Belediyenin 20 yıldır Gazipaşa'da sorun çözen değil sorun üreten ticarethaneye dönüştüğünü ifade etti. Yılmaz, müteahhit yandaşlığı yapan , yolsuzluklarla mücadele edemeyen partilerin hak ve hakkaniyet adına söyleyecek sözleri olmadığını vurguladı. Gazipaşa'da iktidarın da muhalefetin de doğru yatırımlar üzerinde çalışmadığını Gazipaşalıların havalimanı ve yat limanından başka çaresi yokmuş gibi yerel yöneticilerin buralar üzerinden siyaset yaptıklarını söyleyen Yılmaz, şimdiki belediyenin Kombi, Gazi Konut gibi toplu konut yatırımlarıyla da halkı mağdur ettiğini dile getirdi.
Ahmet Yılmaz hedefinin Gazipaşa'nın kültürel siyasal ekonomik zenginliğini arttırmasını sağlamak, dayanışmanın, hakça bölüşümün kelimenin tam anlamıyla hayata geçirildiği bir Gazipaşa yaratmak olduğunu açıkladı. Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: "Bizim Belediyemiz mütahitlik yapmayacak, emlakçılık yapmayacak, Gazipaşa'nın toplam ekonomisiyle ilgili projeler üreteceğiz, tarımı canlandıracak olan projeler üzerinde çalışma yapacağız .Rant için değil Halk için imar, İş satan değil iş yapan belediye diyoruz. Belediyeler ticarethane değil, hizmet üreten, halka hizmet götüren, halkın sağlığından huzurundan sorumlu olan kamusal kurumlardır.Alanya'da Kalpaklı Aday
İP Alanya İlçe Başkanlığı, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için belirlediği Alanya Belediye Başkan Adayı Zeliha Daşıyıcı'yı Atatürk Anıtı önünde Alanyalıara tanıttı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tanıtım törenine İP Antalya İl Başkanı Yalçın Armen, İP Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, Alanya Belediye Başkan Adayı Zeliha Daşıyıcı ve Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ahmet Yılmaz yüzlerce yurttaş katıldı.
İşçi Partisi Antalya İl Başkanı Yalçın Armen, aday tanıtımında yaptığı konuşmada partisinin ortaya attığı 'CHP-MHP-İP' formülünün MHP ve CHP tabanında ilgi görmesine rağmen partilerin üst yönetimlerinden itibar görmediğini söyledi. MHP ve CHP üst yönetimlerinin 5,5 aydır davetlerine cevap vermelerini beklediklerini kaydeden Armen, "Bu konuda olumlu bir adım atılmaması üzerine Türkiye'nin her yerinde belediye başkanı ve meclis üyesi adaylarımızı çıkarma kararı aldık. Ayın 10'una kadar Antalya'nın tüm ilçelerinde belediye başkan adaylarımızı açıklayacağız" dedi.
Atatürk Anıtı önünde 'Şayak Kalpak' giyerek selam veren İP Alanya Belediye Başkan adayı Zeliha Daşıyıcı ise milli hükümeti kuracak kuvveti bir araya getirmek için göreve talip olduğunu söyledi.
İşçi Partililer daha sonra 'Atatürk'te Birleştik, Tam Bağımsız Türkiye', 'Yaşasın Partimiz, İşçi Partisi', 'Yerelden Meclise, Tam Bağımsız Türkiye' ve 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganlarını atarak Atatürk Caddesi'nde yürüyüşe geçti.
Haber: Devrim Aşkın Karasoy - Zeki Demir/ANTALYA
Fotoğraf: Evren Kurtoğlu - Özkan Dizlek 
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

şahin özkan :

işçi partisine başarılar diliyorum. yanındayız ailecek

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder