banner864

İşçi Partisi'nin adı değişti! İşte partinin yeni ismi ve logosu 15 Şubat 2015, 11:35

Vatan Partisi’nin kuruluşu ilan edildi, kararla birlikte üye patlaması yaşandı. Partinin internet sitesinden yapılan binlerce başvuru nedeniyle internet üyelik sistemi kilitlendi. Salonda da iki bine yakın yeni üye formu dolduruldu.
İşçi Partisi Olağanüstü Genel Kurultayı bugün saat 10.00’da “Milli Hükümet İçin Birlik” sloganıyla Ankara Spor Salonu’nda toplandı. 15 bin kişinin katıldığı kurultayda tüzüğün birinci maddesinde yer alan isim ve amblem bilgilerini içeren fıkralar değiştirildi. Partinin adının “Vatan Partisi”, ambleminin ise buğday başaklarının kucakladığı Çoban Yıldızı olmasına karar verildi. 

Birinci madde değişikliğin ardından şu şekilde belirlendi:
Vatan Partisi, Türkiye işçi sınıfının, köylülerin, esnaf ve zanaatkarların, kamu çalışanlarının, fikir emekçilerinin, milli sanayici ve tüccarların ortak milli iktidarı için mücadele eden öncü partidir. Kısa adı Vatan Partisi’dir. Merkezi Ankara’dır. 

Vatan Partisi, Türk Devrimi’nin milliyetçi, halkçı ve sosyalist birikimini, Parti’nin tüzük ve programı temelinde, tek bir disiplin altında kucaklar.

Parti’nin simgesi, buğday başaklarının kucakladığı Çoban Yıldızı’dır. Parti’nin flaması, kırmızı zemin üzerine beyaz renkte buğday başaklarının kucakladığı yıldızdır. Partinin simgesi, oy pusulalarında, beyaz zemin üzerinde buğday başaklarının kucakladığı yıldız olarak gösterilir.

Buğday başakları, vatan ve emeği simgeler. Çoban Yıldızı ise öncü partiyi ve bilimin yol göstericiliğini temsil eder.

ulusalkanal.com.tr

VATAN PARTİSİ'NİN LOGOSU

Logoları büyütmek için üzerine tıklayınızYorumlar

tarık karataş :

milliyetçi ,atatürkçü gençliğin aradığı bir parti olabilirmi acaba kararsızım. gerçek hedeflerinin ne olduğunu bilmemiz gerek

Türkan Akdeniz :

En güzeli Doğu beyin başkan olması ve biz Vatanperverlerinde bir partisi olması. Başarılar sizinleyiz

Esma Bayraktar :

bi̇ri̇leri̇ni̇n bu güzel ülkemi̇zi̇ toparlamasi lazim..işçi̇ parti̇si̇ bu yönde çok di̇kkat çekmeye başladi..yolulnuz açik olsun..

doğrucudavut :

başı dik buğday başaklarının hep bir ağızdan;vatan yahut silistre dediklerini duyar gibiyim.inşallah ilk hedef olan meclise girme işi bu seçimde hallolacak.diğer hedefler de zamanla..

muhteşem :

isim güzel parti bayrağı muhteşem olmuş.

ismail TEMIZ :

Isim ve logo basarili...

TCKergin :

partimize seçimlerde başarılar diliyorum. en âcil işimiz olan akp'den kurtulabilmeyi başaracağız, evvelallah.

Salih Altındağ :

hayırlı olsun efenim. logomuzun bu hâli bir başka güzel olmuş.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar