banner864

İşçiler Ankara'ya yürüyor 28 Ocak 2014, 19:58

Maaşlarından iş güvenliğine bir çok sorun yaşayan taşeron işçiler hedefine Ankara'yı koydu. Tüm Türkiye'deki taşeron sağlık işçileri yaşadıkları sorunlara karşı 31 Ocak'ta Çalışma Bakanlığı önünde olacak. Sorunlar ve talepler dile getirilecek.
Maaşsız, tazminatsız işten çıkarılan da canları pahasına çalıştırılan da onlar. Onlar taşeron işçiler.. İşçiler tüm bu sorunlara karşı sesini bu kez İstanbul Okmeydanı Hastanesi'nden yükseltti.

Taşeron işçilerin hedefi Ankara. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, Çalışma Bakanlığı önünde eylem yapılacağını duyurdu.

Eyleme tüm Türkiye'den katılım olacak. 30 farklı ildeki 60 hastaneden gelecek taşeron işçiler Çalışma Bakanlığı'nı protesto edecek.

İşçiler bakanlığa tepkili. Çünkü onlar, son dönemde sıkça gündeme gelen "taşeron işçilerin kadroya geçirileceği" açıklamalarına inanmıyor.

ulusalkanal.com.tr
 
Etiketler

Yorumlar

Mehmet Oguzalp :

haklı olanların tarafında hukuk her zaman yardımcıdır yeterki davanızda haklı olunuz hukuk bağımsızdır haklı olanı tesbit eder ve gereğini yaparlar sizlerin konusu önce iş mahkemesi daha sonra anayasa mahkemesi oda olmassa avrupa insan hakları mahkemelerinde çözüm bulacaktır.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar