banner864

İşçilere sert polis müdahalesi 11 Nisan 2014, 17:21

Polisin baskın yaparak işçileri gözaltına aldığı GREİF fabrikasında tansiyon yine yükseldi. Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan işçiler, İstanbul Hadımköy'deki fabrikanın önünden ayrılmadı. Polis de işçilere biber gazlı müdahaleye başladı.

İşçilere sert polis müdahalesi paylaşan: ulusalkanal
Polis, fabrika önünden ayrılmayan Greif Çuval Fabrikası işçilerine biber gazıyla müdahale etti.

Aslında hareketlilik gece saatlerinde başladı. Ateşler yakıldı, çadırlar kuruldu. Polisin baskın yaptığı İstanbul Hadımköy'deki Greif Çuval Fabrikası'nda, işçilerin eylemi gece de sürdü.

Bir yanda eylemdeki işçiler, diğer yanda çevik kuvvet ekipleri vardı. Sabaha kadar işçiler de, çevik kuvvet de fabrika önünden ayrılmadı.

İşçiler iki aydır, taşeronlaşmanın kaldırılması ve ücretlere zam yapılması için fabrikada eylemdeydi. 10 Nisan Perşembe sabahı polis, yasa dışı eylem yaptıkları gerekçesiyle 91 işçiyi gözaltına aldı. İşçiler akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Polis baskınıyla fabrikanın çatısına çıkan işçiler de gece satlerinde aşağı indi. Gözaltına alınan işçiler, ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan Greif işçileri fabrika önünden ayrılmadı. Polis ise akşam saatlerinde işçilere biber gazıyla müdahale etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

BeyazAbi :

Ne yaptı bu isciler?İşveren tarafindan gasp edilen evlatlarinin ekmegini savunduklari icin polisin sert,insanlik disi mudahalesine maruz kaldi.Dilerdim ki o polis bu cefakar iscilerimizin haklarini savunsun.Eskiden olsaydi isciler kardesti ama simdi maalesef satilmis sendikalar sayesinde hepsi ayri kaldi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar