IŞİD'in 'İstanbul Emiri' de yakalandı 26 Temmuz 2015, 15:53

İstanbul Polisi IŞİD'in üst düzey yöneticisi yakalandı. Terör örgütü operasyonunda IŞİD'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen Abdulla Abdullayev de gözaltına alındı.
İstanbul'da dün terör örgütlerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 37'si yabancı uyruklu 104 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor. Terör örgütü IŞİD'in Türkiye'deki yabancılardan sorumlu üst düzey yöneticisi olduğu belirtilen Abdulla Abdullayev'in de gözaltına alındığı bildirildi. 

IŞİD yöneticisinin Dağıstan Uyruklu Rusya Vatandaşı olduğu öğrenildi. Abdullayev, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden terör örgütü IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye gelen yabancı uyruklu kişilerin sorumluluğunu yürüttüyor. Abdulla Abdullayev, Türkiye'ye gelen yabancı teröristleri karşılıyor ve onları Suriye ve Irak'taki silahlı birliklere katılmasını sağlıyor. 

Öte yandan, gözaltına alınan 37 yabancı uyruklu şüphelinin tamamının terör örgütü IŞİD üyesi olduğu ve Irak ve Suriye'ye geçerek örgütün silahlı birliklerine katılmayı hedefledikleri kaydedildi.

IŞİD'e katılmak için Türkiye'ye giriş yapan yabancı kişilerin, Çeçenistan ve Dağıstan uyruklu Rusya vatandaşları başta olmak üzere Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya ve İspanya gibi avrupa ülkelerinin yanı sıra bir çok dünya ülkesinden geldikleri tespit edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar