banner864

''IŞİD militanları İstanbul'da'' 28 Ağustos 2014, 17:35

Alman devlet televizyonu ARD, IŞİD militanlarının Türkiye'de örgütlendiğini iddia etti. Alman kanalının haberinde, IŞİD'in İstanbul'da bürosunun bulunduğu, Suriye'ye ve Irak'a giden militanların buradan koordine edildiği belirtildi.
"Terör örgütü IŞİD'in İstanbul'da bürosu var! Suriye ve Irak'a giden militanlar buradan koordine ediliyor!"

Bu iddia, Almanya'nın devlet televizyonu ARD'den geldi.

Avrupa Birliği Komisyonu üyelerine dayandırılan haberde, bu büro İstanbul'un merkezindeki Fatih semtinde bulunuyor.

Suriye ve Irak'ta cihat adına yaptığı vahşi katliamlarla bilinen IŞİD'e katılmak isteyen Avrupalı militanlar önce Fatih'teki bu büroya uğruyor. Yol masrafları için 400er dolar harcırah alan terörist adayları buradan savaşacakları bölgelere gönderiliyor.

Örgütün daha önce de Türkiye'de HİSADER adlı dernek altında örgütlendiği, İstanbul Güngören'deki bir binayı karargah olarak kullandığı ortaya çıkmıştı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

barış karademir :

Bütün terör örğütü diye tanıtılan unsurlar amerika ve avrupa destekli lejyönerlerdir neden amarikada olmuyor bu terör olayları hep islam topraklarında oluyor

Nuriye erdağı :

Allah bintürlü belalarını versin beyinsiz sürüngenler rabbime havale ediyorum onlara destek olanlarında allah belalarını versin

muharrem elçi :

neden dolarla veriliyor bu harcirah?kimin para birimi bu dolar?bunların müslüman olduğundan emin olan var mı?perde açılıyor ve oyun başlıyor.ve bütün dünyaya izletiliyor.bundan iyi müslüman antipropagandası olur mu?

enis üçer :

Ak işid .

mehmet :

Allah belalarini versin vahsi ezikler

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar