banner864

IŞİD Veysel Karani türbesini bombaladı 23 Haziran 2014, 15:08

IŞİD militanları, Irak'ın yanı sıra Suriye'deki kutsal mekânlara saldırılarını sürdürüyor. Teröristler, Suriye'nin Rakka kentinde bulunan Veysel Karani türbesini havaya uçurdu. Saldırı büyük tepki topladı.
Irak Şam İslam Devleti adlı terör örgütünün, Suriye'nin Rakka kentinde bulunan Veysel Karani'ye ait türbeyi havaya uçurma görüntüleri ortaya çıktı.

İnternette hızla yayınlan ve tepki toplayan görüntülerde tarihi türbenin kısa sürede yerle bir olduğu görülüyor.

3 ay önce Veysel Karani'nin türbesini tahrip edip minareleri yıkan terör örgütü, türbeyi havaya uçuracağını açıklamıştı.

Suriye'nin Rakka kentinde bulunan Ammar Bin Yasin'in türbesi de geçtiğimiz sene yine ÖSO ve El Nusra'lı teröristlerin top atışıyla yıkılmıştı.

Tarihi yapılar, türbeler, mezarlar, minareler ve heykelleri şirk olarak gören IŞİD, Suriye'nin ardından Irak'ta da yüzlerce tarihi ve kültürel mirası yerle bir etti.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

nurullah kayar :

bunları destekleyenlerden hesap sorulacak ilk başta

sehmus yildiz :

BUNLARİN İSLAMLA HİC BİR ALAKASİ YOK MUNAFİKLAR BİLE BOYLE YAPMAZ GERCEK TERORİST BUNLARDİR HATTA BUNLAR SEYTANİN ASKERLERİDİR.........,

ferhat yilmaz :

Böyle yaparak peygamber efendimizi incittiniz,bunun hesabini çok ağir ödeyeceksiniz alçak munafiklar

Nihat Özkaya :

bu imansızlar kesinlikle cehennem yolcusudur. yüce rabbim inşallah bunlarin tez zamanda canini alir hepsini cehennemin baş köşesine atar.

Yavuz eker :

Lanetli

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar