banner864

IŞİD'den açıklama: Türkleri iade edeceğiz çünkü... 12 Haziran 2014, 12:48

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nu işgal eden ve 80 Türk'ü rehin alan IŞİD'den açıklama geldi. IŞİD komutanı, konsoloslukta rehin alınan Türkler için "Güvenliklerini sağlıyoruz, onları ülkelerine iade edeceğiz. Korkulacak bir şeyleri yok çünkü onlar Sünni" dedi.
Irak'ta Musul Başkonsolosu, konsolosluk çalışanları ve TIR şoförleri dahil 80 Türk'ü rehin alan Irak Şam İslam Devleti adlı terör örgütünden açıklama geldi. Teröristler Türk rehineleri Sünni oldukları için salacaklarını bildirdi.

Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda rehin alınan Türklerden sorumlu olduğu belirtilen İŞİD komutanı "Güvenliklerini sağlıyoruz, onları ülkelerine iade edeceğiz. Korkulacak bir şeyleri yok çünkü onlar Sünni ve Hanefi inancından" diye konuştu.

Rudaw Televizyonu'na konuşan İŞİD komutanı, Türk Başkonsolosunun Öztürk Yılmaz'ın valilikte, konsolosluk personelinin ise başka bir yerde tutulduğunu açıkladı. IŞİD komutanı, hedeflerinin Irak'ın merkezi Şii hükümeti olduğunu vurguladı.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

C.BOLAT :

Bu gibi caniler yaradılanı hoş görmezler yaradandan dolayı. Işıd dini çıkarları için kullanan yezitlerdir.

ahmet oflaz :

Bu tip haberler üzücü gerceklerdir ve türkiye bundan kolay kolay kurtulamaz yılan eve girdi ve evi tanıdı artık böyle haberleri türkiyeden almamak icin hic bir neden yok sadece zamanı deyil:(

Kerem el Turco :

bunlar suudi arabistan ve abd destekli caniler!

muhammet sever :

bunlar bence sunnı oldukları için değil gönderilen kamyon kamyon silah ve lojistik destek boşa çıkmadığını söylemek için böyle bahane uydurulmuş

gülcan ezin :

Bu yobazlar kendilerini ne sanıyorlar cehennemin odunları

Meriç ÖZDAMAR :

Şeriat isteyenler buyrun ! İslam dini hoşgörü dinidir, bu islamcı olduğunu söyleyen teröristler, sırf inançları sebebiyle insanları katletmeye hazırlar. Müslümanlık bu değil.

vatansever :

allah allah,yani alevi olsalardi kiyimdanmi gececeklerdi??? ah ah ,bu gibilerin aslinda topunu sileceksin

Abdurrahman akpinar :

Insana insanca yaklasmayan etnik kimligine göre davranis da bulunan insanin insanligindan da inancindan da supe edilir boyle banaz ve barbar dusunce olamaz bunlarin hic biseyle alakasi yok ancak eli silahli katil

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder