banner864

İşkence tespit edildi 24 Şubat 2014, 20:37

TİKKO tarafından kaçırılıp, Temmuz ayında da ölü olarak bulunan İşçi Partisi Ovacık İlçe Başkanı Cemal Beyazgül’ün işkence ile öldürüldüğü ortaya çıktı. Beyazgül’ün ölümüyle ilgili hazırlanan Adli Tıp Raporu’nda işkenceyi ortaya koyan somut bulgular yer aldı. Beyazgül’ün darp sonucu beyin kanaması geçirdiği belirlendi.
2013 Haziran ayında TİKKO tarafından kaçırılıp, 24 gün sonra cansız halde bulunan İşçi Partisi Ovacık İlçe Başkanı Cemal Beyazgül’ün ölümüne ilişkin adli tıp raporu tamamlandı.

Adli Tıp Raporunda çarpıcı bilgiler yer aldı. Rapora göre, Beyazgül’ün vücudunun çeşitli yerlerinde darp izleri saptandı. 24 gün işkence gördüğü belirlendi.

Ölüm nedeni ise, darp sonucu oluşan beyin kanaması olarak gösterildi.

Gülcan Beyazgül, eşinin mücadelesini anlattı.

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Nusret Senem, 90’lı yıllarda Çiller Özel Örgütü’nün yaptığı katliamların, şimdi ise TİKKO'nun yapıldığını belirtti.

Senem, Tunceli halkına çağrıda bulundu.

Haber: Çağla Akkuş
Kamera: Aykut Karadağ

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

ahmet demircan :

asala masrafını verir işi yaparsınız,pkk masrafını verir işi yaparsınız. taşeron bile değilsiniz,taşeronların taşeronusunuz, yani en alt yüklenici.

tahsin değirmenci :

tikko her zaman gladyonun tetikçiliğini yapmıştır ve devam etmektedir geçmişte tuzak olduğu açık olan bir genel seçimde erken seçime zorlamak için tikkonun vali suikastları vardı ve onun sonunda erken seçim oldu tuzak gerçekleşti bu arada tikko tetikçiliğine devrimci kılıflar buluyordu herşeyi becerdiler bir tek devrimci olmayı beceremediler

hüseyin akpınar :

bunu yapanlar devrimci olmadıklarını aşağılık şerefsiz amerikan uşağıi olduklarını ispatlamışlar.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar