banner864

İsmail Hakkı Pekin, Vatan Partisi heyetinin Suriye hükümetiyle görüşmelerini Ulusal Kanal'a anlattı 13 Temmuz 2015, 19:29

Bölgesel barış için Vatan Partisi seferber oldu. Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkın Pekin, Suriye’de yaptığı kritik görüşmelerin ayrıntılarını kamuoyuyla paylaştı. Suriye’nin Türkiye ile görüşmeler yapmaya hazır olduğunu aktaran Pekin, Şam ve Ankara görüşmesine Vatan Partisinin arabulucu olabileceğini söyledi. Pekin, Esad’ın PYD’yi hain olarak gördüğünü belirtti.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Suriye Hükümetiyle yaptığı görüşmeleri Ulusal Kanal’da anlattı.

Suriyeli yetkililerinin Türkiye’ye yönelik mesajlarını aktaran Pekin, Şam yönetiminin Ankara ile görüşmeye hazır olduğunu kaydetti.

Pekin, "Suriye PYD ile ortaklık yapıyor" iddialarını yalanladı. Suriye’nin PKK’nın Suriye kolu PYD’yi hain olarak gördüğünü kaydetti.

Emekli Korgeneral, Amerika ve Türkiye arasında imzalanan ihanet mütabakatıyla ilgili uyardı.

Pekin’e göre Ortadoğu’daki sorunun çözümü Türkiye’nin bölge ülkeleriyle işbirliği yapmasından geçiyor.

Pekin, Suriye’deki teröristlerin İsrail’le olan ilişkisine de çarpıcı bir örnek verdi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar