banner864

İsmail Turhan barış ve kardeşlik için yüzüyor 22 Nisan 2015, 18:59

Barış ve Kardeşlik için Van Gölü'nde yüzen İsmail Turhan son etaba ulaştı. Turhan, Van Gölü ile Bitlis'in Tatvan İlçesi arasındaki 90 kilometrelik mesafeyi yüzmeye başlamıştı. İzmir'de matematik öğretmeni olan Turhan'ın yarın etabı tamamlaması bekleniyor.
Barış ve kardeşlik için kulaç atan İsmail Turhan son etaba geldi. 61 yaşındaki öğretmen, Van Gölü ile Bitlis'in Tatvan İlçesi arasındaki 90 kilometrelik mesafeyi yüzmeye başlamıştı. 

İzmir'de bir lisede matematik öğretmeni olan Turhan, barış ve kardeşlik mesjı vermek için İzmir'den Van'a gitti. 15 Nisan'da Tatvan'dan Van Gölü'ne giren Turhan, bir hafada yaklaşık 75 kilometre yüzerek son etaba ulaştı.

Barış ve kardeşlik için yüzen öğretmen, göldeki dalgalara rağmen yüzmeye devam etti. Turhan, son etap olarak belirlediği Akdamar Adası ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi iskelesi arasını tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Turhan, barış için her türlü fedakarlığı yapacağını ve etabı tamamlayarak barış mesajını ileteceğini kaydetti. Barış gönüllüsü öğretmenin, yarın etabı tamamlaması bekleniyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar