banner864

Isparta'da F-Tipi'ne operasyon 20 Ocak 2015, 17:18

Bir operasyon da, F tipi örgütün Emniyet ayağına yapıldı. Yasa dışı dinleme iddiasıyla başlatılan operasyonun merkezi Isparta oldu. Operasyonda 10 polis gözaltına alındı. Hatay'da da 47 polis hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.
F tipi örgütün TİB ve TÜBİTAK'taki ayağına yönelik operasyon sürerken, bir operasyon haberi de Isparta'dan geldi.

Yasa dışı dinleme iddiasıyla başlatılan operasyonda 10 polis gözaltına alındı.

Operasyonun merkezi Isparta oldu. Soruşturmanın şüphelileri arasında, Isparta Emniyetinde önceki dönemlerde görev yapan ancak şimdi Tunceli, Bingöl, Mardin, Osmaniye ve Antalya'da görevli olan polisler de yer aldı. Polislerin görev yaptığı illerde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Yasa dışı dinleme iddialarının Ahmet Zeki Gürkan ve Mehmet Or'un Emniyet müdürü olduğu 2010 ile 2014 yılları arasını kapsadığı öğrenildi. Gözaltındaki 10 polisin Emniyet'te üst düzey görevlerde olduğu ifade edildi.

Yasa dışı dinleme iddiasıyla ilgili bir başka gelişme ise Hatay'da yaşandı.

Hatay'da yasa dışı dinleme iddialarıyla ilgili başlatılan operasyon kapsamında başlatılan soruşturmada 47 polis hakkında dava açıldı.

Konuyla ilgili Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal'ın yaptığı yazılı açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli amir ve polis memurları hakkında iddianame hazırlandığı belirtildi. Polislerin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacağı ifade edildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder