banner864

İsrail bayrağı indirildi! 20 Temmuz 2014, 03:35

İrlandalı belediye meclisi üyesi Hugh Lewis, Filistin'e karadan ve havadan saldırı düzenleyen İsrail'in bayrağını gönderden indirdi.
İrlandalı politikacı Hugh Lewis, Uluslararası Çocuk Yelkencilik yarışmasında İsrail bayrağını gönderden indirdi.

Irish Independent gazetesindeki habere göre, İrlanda'nın Dun Laoghaire kentinde düzenlenen Uluslararası Çocuk Yelkencilik yarışmasına katılan ülkeler arasında yer alan İsrail bayrağını 'People Before Profit' partisinin üyesi Hugh Lewis gönderden indirdi.

Dun Laoghaire limanı yetkilileri geçtiğimiz hafta Lewis'in bayrak indirme talebini reddedince Lewis ve üç parti üyesi cuma sabahı İsrail bayrağını indirdi.

Daha sonra bayrağı indirirken çekilen fotoğrafını paylaşan Lewis 'Liman şirketi ırkçı İsrail rejimi İsrail'in bayrağını indirmeyi reddediyor. Bunun sonucu olarak People Before Profit bayrağı indirdi. Sadece bugün İsrail'in barbarlığı sonucu Gazze'de 14 kişi öldü. Filistin için adalet talep edin' diye yazdı.

Bayrağı diğer parti üyelerinin yardımıyla indirdiğini söyleyen Lewis, yarışmaya katılan İsrailli çocuklara karşı hiçbir tepkisinin olmadığını dile getirdi. Lewis 'Sanırım İsrail'e spor alanında boykot yapılmalı. Bu yarışma, İsrail'i haklı çıkarıyor' diye konuştu.DHA

Yorumlar

gülcan çelil :

Kahr olası israil allah seni kahhar ismiyle kahru perişan etsi inşaallah

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder