banner864

İsrail, NATO'ya şikâyet etti 26 Kasım 2014, 19:32

İsrail NATO'dan Türkiye'nin cezalandırılmasını istedi. Nedeni de AKP iktidarının Türkiye'yi HAMAS karargahı gibi kullandırılması.
Aruz Şeva internet sitesinin İsrail Hayom'dan aktardırdığı bir habere göre İsrail'in NATO'dan Türkiye'nin cezalandırılmasını istedi. Gerekçe olarak da AKP iktidarının Hamas'ın karargâhına ev sâhipliği yaptığı öne sürüldü. 
Haberde, İsrail'in NATO'ya çeşitli kanallardan üye bir devletin terörist gruplarla bağlarının olmasının kabûl edilemeyeceğini bildirdiği ifâde edildi. İsrail Hayom'a konuşan üst düzey bir yetkilinin, Hamas'ın Şam'dan 2012 senesinde Beşar Esad'a muhalif grupları desteklediği için kavulmasından sonra askerî ve siyâsî karargâhını Istanbul'da kurduğunu söylediği bildirildi. 

Üst düzey yetkili Hamas'ın İstanbul'dan yönetilmesine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onay verildiğine dair bir kuşkunun bulunmadığını söyledi.

Yetkili, Istanbul'daki Hamas karargâhının komutanını Salâh el-Arûrî olduğunu belirtti. Salâh el-Arûrî bir çok terör suçu sebebiyle İsrail'in  arananlar listesinde bulunuyor.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

lale akcan :

iyi de hamas, filistin direnişini bölmek-parçalamak için israil tarafından kurulmadı mı?..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar