banner864

İstanbul ''Askeri Casusluk'' davasında son viraj 17 Ekim 2014, 12:15

6'sı tutuklu 43 subay ve TÜBİTAK çalışanı için esaretin devam ettiği İstanbul "Askeri Casusluk" davasında son viraja girildi. Anayasa Mahkemesi Raportörü raporunu tamamlayarak Genel Kurul'a sundu. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye göre, üyelerin raporu incelemesinin ardından dosya gündeme alınarak karara bağlanacak.
"İstanbul Askeri Casusluk davasında" Anayasa Mahkemesi kararı için son viraja girildi.

Anaysa Mahkemesi Raportörü İstanbul "Askeri Casusluk" davası ile ilgili raporunu tamamlayarak Genel Kurula sundu.

Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye göre, Genel Kurul üyelerinin raporu incelemesinin ardından, "43 subay ve TÜBİTAK uzmanı için esaretin devam ettiği dosya gündeme alınacak.

Dava kapsamında Yüksek Mahkemeye yapılan tüm bireysel başvurular 2014'e 253 numaralı başvuru üzerinde birleştirilecek ve ortak bir karara imza atılacak. Balyoz davasında da tüm bireysel başvurular benzer bir yöntemle birleştirilerek karara bağlanmıştı.

Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nin onadığı davada 43 subay ve TÜBİTAK uzmanı için esaret devam ediyor. Dava kapsamında 4 subay, 1 astsubay ve 1 sivil memur olmak üzere 6 kişi hala cezaevinde. 37 subay ve astsubay hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

Haber: Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Halil ALKIŞ :

Ümit ediyoruz Bekliyoruz Magduriyetimizin bitmesi en büyük arzumuz

YUSUF ERCÜMENT :

tek ve enson güvencemi̇z anayasa mahkemesi̇ni̇n suçsuz 43 subayin özgürlüğüne kavuşturacak adi̇l kararini en kisa zamanda bekli̇yoruz.mağdur ai̇leler daha fazla yipratilmasina meydan veri̇lmesi̇n.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar