İstanbul ''Askeri Casusluk'' dosyası AYM Genel Kurul üyelerine sunuldu 30 Ekim 2014, 17:21

6'sı tutuklu 43 subay ve TÜBİTAK çalışanı için esaretin devam ettiği İstanbul "Askeri Casusluk" davasında son viraja girildi. Anayasa Mahkemesi Raportörü raporunu tamamlayarak Genel Kurul'a sundu. Ulusal Kanal'ın edindiği bilgiye göre, üyelerin raporu incelemesinin ardından dosya gündeme alınarak karara bağlanacak.
Anayasa Mahkemesi'ndeki İstanbul "Askeri Casusluk" dosyası Genel Kurul'a sunuldu.
 
Yüksek mahkemeye yapılan bireysel başvurular birleştirilerek tek dosyada toplandı. Anayasa Mahkemesi raportörünün dosya hakkında hazırladığı rapor, genel kurul üyelerine dağıtıldı.

Genel Kurul üyelerinin raporu inceleyecek ve dosyanın hangi toplantıda gündeme alınacağı belirlenecek.

6'sı tutuklu 43 subay ve TÜBİTAK çalışanın özgürlük için yüksek mahkeme kararını beklediği davanın önümüzdeki günlerde genel kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi'nin onadığı dava kapsamında 4'ü subay, 1'i astsubay ve 1'i sivil memur olmak üzere 6 kişi hala cezaevinde. 37 subay ve astsubay hakkında da yakalama kararı var.

Yargıtay'ın kapatılan özel mahkemenin kararını onamasının ardından Ocak 2014'te dava Anayasa Mahkemesi'ne taşındı. 43 aile 10 aydır yüksek mahkemeden gelecek kararı bekliyor.

Haber: Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

YUSUF ERCUMENT :

AYM BİRAN ÖNCE KARARINI VERMELİDİR. AİLELER PERİŞAN VE PARÇALANMIŞ DURUMDA. DAHA FAZLA ÜZÜNTÜLERİN YAŞANMAMASI İÇİN AYM NİN ADİL KARARINI BÜYÜK BİR HEYCAN İÇİNDE BEKLEMEKTEYİZ. TEŞEKÜRLER.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar