banner864

İstanbul Başsavcılığı üçüncü dalga için talimat verildi 16 Ocak 2014, 11:35

Başbakan Erdoğan'a uzanan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının 3'üncü dalgası da emniyete takıldı. İddiaya göre, emniyete savcılığın operasyon talimatını uygulamayın emri Ankara'dan, İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.
Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında 3'üncü operasyon dalgası da emniyete takıldı.

İstanbul Başsavcılığı memur suçlarını soruşturma savcısı İbrahim Baytekin operasyon için emniyete talimat verdi. Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi operayon talimatını yerine getirmedi.

Gece yarısı operasyon talimatını alan polislerin hazırlıklara başladığı ancak sabaha karşı Ankara'dan gelen talimatla operasyonun engellendiği belirtildi. İddiaya göre operasyon yapmayın emri İçişleri Bakanlığı'ndan geldi.

Soruşurma kapsamında Beyoğlu Belediyesi imar ihalelerinin mercek alındığı ifade ediliyor. Aralarında İstanbul İtfaiyeDaire Başkanı Ali Karahan'ın da aralarında olduğu çok sayıda isim hakkında gözaltı kararı olduğu ifade edildi.

Savcı Baytekin ile emniyet yetkililerinin karşılıklı suç duyurusunda bulunduğu öne sürüldü. İddialara göre savcı; polisleri, talimatı yerine getirmemekle suçlarken, emniyet cephesi de operasyon talimatının usulsüz olduğunu savundu.

Operasyon talimatının İstanbul Başsavcı vekili Ali Cengiz Hacıoğlu'nun bilgisiyle yapıldığı da iddialar arasında. Hacıoğlu, görevden alınan Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün yerine atanmıştı.

Kamoyu soruşturmayı yürüten Savcı Baytekin'i Diyarbakır'da yürüttüğü KCK ana davası soruşturmasıyla tanımıştı.


Özer Sürmeli
ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Alaybeyi :

demek ki kırk yıllık savcılar usulüne uygun talimat vermeyi bilmiyor, polis biliyor. polisler savcılara öğretse ya hukuku...

Dursun Yilmaz :

ne istanbul bassavcisindan ne de vekillerinden medet ummayin arkadaslar..hocacilar gitti, imamcilar geldi..

VATAN SAGOLSUN :

afrika kabile devleti olduk--hemde dunyanin en buyuk 3.ordusu olarak!!--dunyaya bizi rezil ettiler

Yavuz Sarıgül :

birileri abdestinden de namanızndan da emin değil galiba!

avni gurucan :

sayın içişleri bakanı bunların hesabını muhakkak vereceksin sen milletin menfatini koruman lazım süphelileri koruyorsun bırak yargıda hesap versinler orada aklansınlar milletin ahı tutar

Dursun Uçan :

çağdaş yolda ilerlediğini iddaa eden bir ülke bu kadar hukuk dışına çıkarak ilerleyemez ve varlığını sürdüremez.mutlaka herkesin hukuka uyması için acil olarak bir şeylerin yapılması gereği vardır.

hidayet doğan :

Savcılar sesini daha gür çıkarmalı.Operasyon yetki vermeyenlerde görevi kötüye kullanmaktan haklaında işlem başlatılmalı.

crnagorac :

hersey allahtan kim hirsiz asil hirsiz savci polis bunlar destan yaziyordu simdi cete oldular kim nasil hak ederse oyle yonetilir japinlar serefleri icin harakiri yapiyor bizimkiler elhamdulillah diyo

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar