banner864

İstanbul'da dev operasyon! Çok sayıda gözaltı var! 14 Haziran 2015, 11:39

1998 yılında Batman'da TPAO çalışanı Cezvet Soysal'ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 5'i sivil 14'ü polis toplam 19 F tipi örgüt üyesi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 6 ilde yürütülen eş zamanlı operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alındı.
İstanbul'da F Tipi örgüt yapılanmasına karşı şok bir cinayet soruşturması başlatıldı.

Soruşturmanın 1998 yılında Batman'daki evinden işine gitmek üzere çıkan Cezvet Soysal'ın kaçırılarak öldürülmesi ile ilgili yürütüldüğü öğrenildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Fuzuli Aydoğdu'nun başlattığı soruşturma kapsamında 5'i sivil 14'ü polis olmak üzere toplam 19 F tipi örgüt üyesi hakkında yakalama karı çıkarıldı.

İstanbul'un da aralarında bulunduğu 6 ile yayılan eş zamanlı operasyonlarda, şüphelilerden 12'si yakalanarak gözaltına alındı.

Bu arada, hakkında gözaltına kararı bulunan 5 sivil şüpheli arasında "cemaatin emniyet imamı'' olduğu iddia edilen Süleyman U'nun da yer aldığı ve henüz yakalanamadığı bildirildi. Diğer 4 kişinin de "cemaatin istihbarat ve il imamları'' oldukları iddia edildi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı çalışanı Cezvet Soysal cinayetinin F tipi örgüt üyesi polisler tarfından işlendiğine dair tanık ifadeleri ortaya çıkmıştı.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar