banner864

İstanbul'da yeni vapurlar sessiz sedasız kullanıma girdi 03 Haziran 2015, 19:41

Eminönü-Kadıköy hattında çalışmaya başlayan 3 vapur, eskilerinden oldukça farklı. İstanbulluların feribota benzeyen yeni vapurlara alışıp alışmayacağı ise tartışmalı.
 2006 yılında İstanbul halkına sorularak yeni modelleri yaptırılan Şehir Hatları Vapurları, bu kez sorgusuz sualsiz uygulamaya girdi. İstanbullular yeni model vapurlarla tanıştı.

Türk mühendislerin tasarladığı vapur Yalova’da üretildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 10 adet üretileceğini açıkladığı vapurlardan 3'ü 28 Mayıs'ta tanıtıldı. Şimdi de Eminönü-Kadıköy hattında çalışmaya başladı.

Göksu, Durusu ve Küçüksu isimli vapurların tanesi 3 milyon 373 bin 500 Avro'ya maloldu.

İstanbul’un yeni vapurları alışılagelmişin dışında iskeleye yan yanaşıp yolcuları o şekilde almıyor. Geminin burun kısmından biniliyor ve arka kısmından iniliyor.

Yeni tasarımda, vapurun yan balkonları yok. Bu da bir İstanbul geleneği olan "martılara simit atılamayacağı" anlamına geliyor.

İstanbul’un yeni vapurları için ilk etapta "yüzer plaza" yorumu yapıldı.


HABER: GÖKHAN ÇELİK
KAMERA: BÜLENT ÜNALEtiketler

Yorumlar

isimsiz :

Bu vapurlar hiç güvenli değil.En ufak bir rüzgarda , dalgada yan yatma tehlikesi var.Bizzat yaşadım.Herkes panik oldu.Kaptan ne yapacağını şaşırdı. Denizin ortasında durdu , yön değiştirdi.Hiç güvenli değil.Bir daha asla binmem.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar