banner864

İstanbul Emniyeti'nde deprem 22 Aralık 2013, 00:20

Başbakan Erdoğan ile Fethullah Gülen cemaatinin çatışma alanına dönen emniyette sular durulmuyor. İstanbul'da 25 şube müdürü ve ilçe emniyet müdürünün daha görev yerleri değiştirildi. Emniyet içindeki ilk sarsıntıda Asayiş Şube Müdürlüğü'nden alınan Ertan Erçıktı, ikinci kez görevden alındı.
AKP iktidarı ile Gülen cemaati arasındaki güç savaşının meydanı olan Emniyet teşkilatında, tasfiye operasyonlarına bir yenisi eklendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Selami Altınok'un getirilmesinin ardından gece saatlerinde 25 şube ve ilçe emniyet müdürünün yerleri değiştirildi.

17 Aralık Operasyonu sonrası ilk tasfiye işlemi bir gün sonra 18 Aralık'ta yapıldı, yolsuzluk opersyonunu yürüten 5 şube müdürünün yerleri değiştirildi. Ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da arasında bulunduğu 36 emniyet müdürünün görev yerlerinin değiştirildi.

Akşam saatlerinde yapılan değişiklikte ise aralarında bazı şube müdürleri ve ilçe emniyet müdürlerinin de olduğu 25 polis müdürü görevden alındı.

25 polis müdürünün görev yerlerinin değiştirildiği son müdahalede bir isim dikkat çekti. İlk dalgada Asayiş Şube Müdürlüğü'nden Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne çekilen Ertan Erçıktı bir kez daha başka bir göreve alındı. Erçıktı bu kez müdüriyet emrine alındı.

Dikkat çeken diğer bir değişiklik ise, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Titiz'in görevden alınması oldu. Ayrıca Personel Şube Müdürü Emin Yılmaz ve Çevik Kuvvet Şube Müdürü Muhammet Fatih Sarıyıldız da görev yeri değiştirilen müdürler arasında yer aldı. Yapılan bu değişikliklerle İstanbul'un yeni Emniyet Müdürü Selami Altınok çalışma ekibini de kurmuş oldu.

Kavgada Erdoğan'dan yana tavır koyan Sabah gazetesi 23 ilde daha İstanbul'dakine benzer operasyonların planlandığını ileri sürdü. Öte yandan emniyet içindeki tasfiye yer değiştirmelerin devam edeceği bilgisi de basına yansıdı.

ulusalkanal.com.tr 
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar