banner864

İstanbul Üniversitesi'nde Raşit Tükel kazandı! 12 Mart 2015, 22:03

Yaklaşan 7 Haziran seçimleri öncesinde, Cumhuriyet'in köklü üniversitelerinden olan İstanbul Üniversitesi'nde rektörlük seçimleri yapıldı
İstanbul Üniversitesi'nde, "Akademik özerklik" sloganıyla yola çıkan Profesör Doktor Raşit Tükel, bin 202 oyla seçimi birinci tamamladı. Sonuçların ardından açıklama yapan Tükel, ikinci sıradaki ve diğerler adayların adaylıktan çekilmesini talep etti

7 Haziran seçimlerine 3 ay kala, İstanbul Üniversitesi'nde seçim heyecanı yaşandı. Cumhuriyet'in köklü üniversitelerinden olan İstanbul Üniversitesi'nde yapılan seçimi "akademik özerklik" sloganıyla yola çıkan Prof. Dr. Raşit Tükel kazandı.

Üniversitedeki seçime 5 aday katıldı. Ancak sandıktan 15 kişinin isimleri çıktı. Yarışın galibi Profesör Doktor Raşit Tükel oldu. 2 bin 595 oyun bin 202'sini alan Tükel, seçimleri 1'inci sırada tamamladı. Rektör vekili olarak seçimlere giren Profesör Doktor Mahmut Ak ise 908 oyla ikinci sırada yer aldı.

Aynı zamanda Türk Tabibleri Birliği'nin 2'ici Başkanı olan Profesör Tükel, sağlık emekçilerinin eyleminde rektörlük seçimleri ile ilgili konuştu.

Atama beklediğini söyleyen Tükel, diğer adayların çekilmesi gerektiğini belirtti.

Tükel, seçim tamamlansa da mücadelenin atama kararı çıkıncaya kadar süreceğini vurguladı.

Galatasaray Üniversitesi'nde de seçim tamamlandı. Seçimde en yüksek oyu, 68 oyla Rektör Vekili Prof. Dr. Ertuğrul Karsak aldı. 65 oy alan Prof. Dr. İdil Kaya ikinci sırada kaldı.


Yorumlar

Elif :

keske atanabilse !! yunus soyletin destegine ragmen 2. olan kisiden 300 fazla oy aldigina gore hakkidir !!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar