banner864

İstanbul Üniversitesi'nde soykırım yalanı masaya yatırıldı 05 Kasım 2014, 19:47

1915 olaylarının 100'üncü yılı yaklaşırken, soykırım yalanı İstanbul Üniversitesi'nde masaya yatırıldı. Diplomatlar, tarihçiler ve Azeri milletvekilerinin katıldığı konferansta AİHM'in İşçi Partisi Lideri Doğu Perinçek lehine verdiği karara vurgu yapıldı. Mücadeleye ivme kazandırılması gerektiği ifade edildi.

100. YILINDA 1915 OLAYLARI paylaşan: ulusalkanal
Sözde Ermeni soykırımı savunucuları 1915 olaylarının 100'üncü yılı için çalışmalarını artırdı, soykırım yalanına karşı çalışmalar İstanbul Üniversitesi'nde masaya yatırıldı.

İstanbul Üniversitesi Avrasya Enstitüsü'nde düzenlenen konferansa emekli Büyükelçi Alev Kılıç, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Profesör Doktor Kemal Çiçek, Yardımcı Doçent Doktor Akın Çelik gibi çok sayıda diplomat ve akademisyen katıldı.

Emekli Büyükelçi Alev Kılıç, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in AİHM zaferine dikkat çekti. Kılıç, kazanılan zaferin çok önemli olduğunu vurguladı.

Azerbaycan Parlementosu Milletvekili Ganire Paşayeva, soykırım iddialarının emperyalist devletler tarafından kullanıldığını söyledi.

Profesör Kemal Çiçek, soykırım yalanına karşı mücadelenin artırılması gerektiğini vurguladı.

Haber: Deniz Adalı
Kamera: Şengül Derin
ulusalkanal.com.tr


Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar