banner864

"İstanbul'a ürün taşımama" eylemi başladı 27 Ocak 2014, 20:43

Antalyalı nakliyecilerin eylemi nedeniyle İstanbul'a 4 gün boyunca ne sebze ne de meyve gelecek. Peki, bu eylem etiketlere nasıl yansıyacak?
 Antalya'daki kamyoncuların 4 gün sürecek "İstanbul'a ürün taşımama" eylemi başladı. Peki, bu eylemin megakente nasıl etki edecek?

İstanbul'daki pazar esnafı, Antalya'dan mal sevkiyatı olmazsa meyve sebze fiyatlarının artacağını söyledi.

İstanbul'da fiyatlar artarsa Antalya'da sebze meyve fiyatları düşecek. Çünkü üretilen meyve-sebze 4 gün boyunca şehirden çıkmayacak.

Fiyat beklentileri bu şekildeyken İstanbul Hal Müdürlüğü'nden de eylem üzerine açıklama geldi. Müdürlük, sebze ve meyve nakliyesinde sıkıntı yaşanmadığını iddia etti.

Öte yandan, basın mensuplarının İstanbul'daki sebze-meyve hallerine girişi yasaklandı.

Haber: Hatice Kara
Kamera: İnanç Saraçoğlu

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

yasin Kocaman :

Bence sadece taze sebze meyva taşıyan araclara izin verilebilir. Birde siz kendinizi bu adamlarin yerine koyun taze sebze meyva tasiyacaksiniz ve tarladan çıktıktan sonra ürünün akıbeti için sayılı zamaniniz var 9 saat yol hal de indirme ve satisa hazirlama ürün pazara inene kadar 16 saat vaktiniz var ceremesini niye kamyoncu ceksin millete konuşması kolay işin içinde olmayinca

seyhun :

o 4 gün de bir şey almayın sizde canım.. kıraa mı girdiniz.. öncesinden toplu alın bir iki sebze olsun bitsin..

secil :

koskocaman kamyonların ,tırların her saat istedikleri gibi geçmesi hiç dogru değil.i̇stanbulda yola çıktıgınızda en çok gördüğümüz şey aşırı derecede servis arabası çoğuda kaçak göçek birde tır ve kamyonlar şehrin insanından normal otomobil taşıttan çok bu dev ticari araçlar var

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar