banner864

İstanbul'da bayrak tepkisi 09 Haziran 2014, 21:49

Diyarbakır Lice'de PKK'nın bayrak indirmesine tepki gösteren binlerce İstanbullu Mecidiyeköy meydanda toplandı.
Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganlarının atıldığı eylemde yurttaşlar Taksim'e doğru yürüyüşe geçti. Yurttaşlar Şişli Camisi önüne geldiğinde ise 5 TOMA ve yüzlerce çevik kuvvet barikatı ile karşılaştı. AKP hükümetine ve kurulan barikata tepki gösteren yurttaşlar polisle kısa süreli gerginlik de yaşadı.Taksim'e doğru yürüyüşe geçen yurttaşların önüne polis barikat kurdu.

AKP hükümetinin PKK ile işbirliği yaptığını söyleyen yurttaşlar polisin kurduğu barikata da tepkliydi.

Polis ile yurttaşlar kısa süreli bir arbede de yaşadı.

Haber: Deniz Adalı
Kamera: İnanç Saraçoğlu
Fotoğraf: Murat Güneş
ulusalkanal.com.tr
Yorumlar

zekeriya özmen :

BEN BAYRAĞIM GÖNDERLERDEN İNMEZ ,VATAN BÖLÜNMEZ, EZAN SUSMAZ ''SLOGANLARI ATARAK 78 YAŞIMA GELDİM. ON YIL İÇİNDE BAYRAĞIMIZI DA İNDİRTTİNİZ İ(HEM DE ASKERİ BİRLİĞİMİZ İÇİNDE) AÇILIM PALAVRALARI İLE VATANI BÖLME NOKTASINA GETİRDİNİZ. SESLENİYORUM.DİNLER ARASI DİYALOG DİYEREK EZANI DA SUSTURACAK MISINIZ.?

Figen omay :

Genel kurmay neredeee

cem :

polis neden önlerinde duruyor engel oluyor neyi koruyorlar merak ediyorum ve bu polisden emekli olan kişiler yada atılan polisler neden güvenlik işine girip gençlerinin önünü kapatıyorlar bu soruyuda sormak istedim polis devleti yapılmak isteniyor ama polis milletinin düşmanı nasıl oluyor bu iş anlamadım doğrusu

CENAP AYTEPE :

bi̇zi̇m namik .mustafa.nazim .sadik ahmetlerle .çiktiğimiz bu yolun önünü üç zavalli kesemi̇yecek yikacağiz yikilacak bu düzen .adaleti̇n haki̇m olduğu düzen kurulacak.

namık aktüs :

i̇ndirilen bayrağımıza tepki olarak acaba millet neden hiç olmasa bayrak asarak tepki göstermiyor? korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak! sözü yerini ve anlamını böylece bulmalı.

hayri durak :

önce vatan gerisi teferruattır.bu milleti durduramazsiniz.

HUSAMETTİN SUBAŞI :

pkk li olsa durdurmayi birakin sormazlardi bi̇le böyle ülkedeyi̇z

ŞEVKET ÖZER :

Yüreğim yanıyor canlar,Türk Bayrağının indirilmesi Türk Egemenliğin sonlandırılmasına yöneliktir. Garnizon içindeki Bayrak ! Yetkililer nerede ? Bayrağına sahip olamayan ülkeler esarete boyun eğmeye mahkumdur. Türk Ulusunun esareti ölümüne de olsa asla kabul edilemez.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder