banner864

İstanbul'da bir tarih daha yanıyor 28 Haziran 2014, 17:15

Üsküdar, Fethipaşa Korusu içindeki tarihi Hüseyin Avni Paşa köşkünde yangın çıktı. Rüzgarında etkisi ile büyüyen yangın sonucunda koruma altında olan tarihi bina küle döndü.
İstanbul Üsküdar'daki Fethipaşa Korusu’nda bulunan tarihi Hüseyin Avni Paşa Köşkü'nde yangın çıktı. Köşk, tamamen yanarak kül oldu.

Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre çatıda başlayan yangın rüzgarında etkisi ile büyüdü, tüm binayı sardı.

Yangına hem havadan hem de karadan müdahale eden itfaiyenin çabaları da sonuç vermedi, binadan geriye tek bir çöp dahi kalmadı.

Köşk ve içinde 3 bine yakın ağaç bulanan koru yakın zamanda, 31 milyon 690 bin 132 TL'ye işadamı Mehmet Cengiz'e satıldı. 3'üncü havalimanı ihalesini alan Cengiz İnşaatın sahibi olan işadamının adı 17 Aralık operasyonuna da karışmıştı.

Cengiz İnşaat tarafından bir süre önce kullanıma açılan köşkün neden alev aldığı henüz belirlenemedi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

dasda :

bu kaçıncı yalıyı yakmaları ...her nedense son on yılda yalılar durduk yere kendiliğinden yanmaya başladı...bir yer kendi kendine yanar mı..hele ki koruma altında iken...her seferinde aynı hikaye yok çatıda başladı yangın yok elektrik kontağından çıktı...kime yediriyosunuz bunları aklı olup da kullanamayanlara mı...

sgssh :

yanlışınız var..chp milletvekili sezgin tanrıkulun un soru önergesine göre bu yalı (ismini bile anmaya tenezzül etmediğim) kişiye neden ve hangi gerekçeyle verildiğine dair soru önergesi verildi.aslında ismini öyle bir anardım ki ama işte biz yaptık mı hakarete girer bunlar 75 milyona küfreder bi şey olmaz...

Özgür Şenalp :

bence bir kundaklamadır

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar