banner864

İstanbul'da bu ilçede 80 bin ev yıkılacak! 13 Aralık 2014, 17:41

Öyle bir proje var ki, 80 bin yurttaşı evsiz bırakacak. Çünkü İdare Mahkemesi'nin yürütmesini durdurduğu Okmeydanı Kentsel Dönüşüm projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden onaylandı.
2012'de gündeme geldiğinde, mahkemeye taşınarak yürütmesi durdurulan Okmeydanı Kentsel Dönüşümü için yeniden düğmeye basıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, projeyi görüşmek üzere toplandı. CHP'li meclis üyelerinin itirazına rağmen proje yeniden oylamaya açıldı. Mahkemenin yürütmesini durduğu proje, Belediye Meclisi'nde yeniden onaylandı.

Oylama sonrası, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, proje maketinin başına gitti, Okmeydan'ı Kentsel Dönüşümü'nü anlattı.

Ancak Okmeydanı'nda uygulanacak dönüşüm sınırıları içinde yaşayan vatandaşlar hala ikna edilemedi. Beyoğlu Belediyesi, tapu karşılığı daire teklif etsede, yurttaşlar yersiz yurtsuz kalmaktan korkuyor.

2 yıldır bölge halkını ikna edemeyen Beyoğlu Belediyesi, farklı yöntemlerin peşine düştü. Belediye'nin, "deprem odaklı riskli alan" ilan ettiği bölge için "hızlı kamulaştırma" istediği konuşuluyor. 

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Cem Şanlı :

Hukukun yerlerde olduğu bir sistemde yurttaşın devletinden korkması çok normal. Yurttaş sanıyor ki devlete elini veren kolunu alamaz, hakkı çiğnenirse hakkını arasa neye yarar? Kim yadırgayabilir? Ben olsam ben de yanaşmam bu projeye.

Vedat Suren :

Sakin evlerinizden ayrilmayin sulukuleyi bir inceleyin ondan sonra sizi dusundukleri filan yok yagmalayacaklar .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar