İstanbul'da cami yakıldı 08 Temmuz 2014, 11:10

İstanbul Esenyurt'ta Caferilerin kullandığı bir cami, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı.
İlgili Galeriye Git İstanbul'da Cami yaktılar! İşte cami içinden görüntüler...
 Esenyurt'ta Caferilerin kullandığı bir cami, kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Kundaklama sonucu caminin kütüphane bölümü ve minber alanı büyük zarar gördü. Yangın, saat 02.00 sıralarında, Aşık Şenlik Caddesi Yenikent Mahallesi Muhammedi Camisi’nde meydana geldi. İddialara göre, kimliği belirsiz kişiler, caminin arkasına merdiven dayayarak içeri girdi. Caminin içerisinde bulunan kütüphane bölümünü ateşe veren şahıslar, daha sonra minberin bulunduğu alanı da ateşe vererek olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Yanan camiye gelen itfaiye ekipleri alevleri kontrol altına alarak yangını söndürdü. Yangın sonrasında cami içerisinde ve kütüphane bölümünde büyük maddi hasar oluştu.

"BİR HAFTA ÖNCE BENİ TEHDİT ETTİLER"

Yaklaşık 1 hafta önce tehdit edildiğini iddia eden Cami İmamı Hamza Aydın, "Caminin yandığını haber verdiler. Görgü tanıkları var. Merdiveni dayayarak içeriye girmişler ve kütüphaneden başlamışlar. Geçtiğimiz ay yanan cami gibi önce benim camimdeki kütüphaneyi yaktılar. Caminin içerisine de sirayet etti. Molotof mu bir şey diyemem. Bir hafta önce gelerek beni tehdit ettiler. Emniyete giderek şikayetçi oldum. Adamlar bana, 'Siz bizden değilsiniz, sizin yaşama hakkınız yok. Siz taşa tapıyorsunuz. Siz Şiasınız, Caferisiniz. Biz sizi yakacağız' dediler, bir hafta sonra da gelip yaktılar. Polise şikayet ettikten sonra bir şey yapılmadı. Şikâyetçiyiz" diye konuştu. Olayı duyup camiye gelenler olayla ilgili bilgileri olmadığını haberi duyunca camiye geldiklerini söylediler.

ulusalkanal.com.trYorumlar

kübra :

o camiyi yakanların elleri kırılsın inşaallaheminim bu o vicdansızların yanına kalmaz

şia :

Allahın laneti buna araci olanlara olsun...

z.ufukerbay :

bu ne kin ne nefret ve nasıl bir müslümanlık haklarından allah ım gelecek

hüseyin :

Allah böyle insanları tez cezalandırsın Bu dünyada da öbür dünyada hiç huzur vermesin. Bu insanlar ap açık din düşmanı onu gosteriyorlar Allah tez zaman onu yapanları cezalandirir inşallah Allah bu gibi insanların şerinden korusun Amin.

zehra sayın :

ırak biti şimdide türkiyedeki caferileri rahat bırakmıyolar bunu hesabı sorulur

BERK :

rüya görmeyi düşünmek sananlar oldukça vicdan diye bir şey olmayacak...

Bir musluman kardesiniz Adsiz :

Bu yangını çıkaranlar Turkiyeyi karıştırıp güya mezhepsel çatışma çıkarmak isteyen kkesinlikle muslumanlikla alakası olmayan kişilerdir değerli caferi kardeşlerim siz müsterih olunuz onlar tamamıyla kötü niyetli insanlardır Allah kötü niyetli insanlara fırsat vermesin.

che :

bu ülkede gerçekten inançlı ve vicdanlı olan insanların oranı çok düşük. buna artık eminim.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar