banner864

İstanbul'da hareketli anlar 01 Kasım 2014, 09:59

Ümraniye'de polisin belinden silahını alan ve alkollü olduğu öğrenilen A.E, etrafa korku saçtı

Ümraniye'de hareketli dakikalar paylaşan: ulusalkanal
Ümraniye'de polisin belinden silahını alan ve alkollü olduğu öğrenilen A.E, etrafa korku saçtı. Yol trafiğe kapatılırken özel hareket polisi çatılara konuşlandırıldı. Etrafa rastgele ateş eden zanlı, müzakereci polisin 1,5 saat süren ikna çalışması sonucunda teslim oldu.
Olay saat 08.30 sıralarında Ümraniye Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi’nde meydana geldi. Hamza Yerlikaya Bulvarı üzerinde kavga olduğu ihbarı üzerine Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerine gitti. Kavga eden tarafları ayırmak istedi. Bu sırada taraflardan A.E., polisin belindeki silahı alıp havaya ateş etti. Bunun üzerine kavga eden diğer taraf kaçarken polis, elinde silah bulunan şüpheliyi sakinleştirmeye çalıştı.


Alkollü olduğu belirtilen A.E., elindeki silahla polislere yönlendirince polis ekipleri yardım istemek zorunda kaldı. Kısa sürede olay yerine ilçe ekipleri, müzakereci polisler ve özel hareket polisi geldi. Hamza Yerlikaya Bulvarı araç ve yaya trafiğine kapatılırken özel hareket polisi de çatıda yerini aldı. Keskin nişancılar çıkacak olumsuz bir duruma karşın yaşananları dikkatlice izledi. Müzakereci polisler, A.E’yi ikna etmek için su ve sigara verdi. Sinirli olduğu görülen A.E., kendisine yaklaşılmamasını istedi. İkna çalışmaları sırasında A.E’nin elindeki tabanca 4 kez patladı. Bu sırada çevrede olayı izleyen vatandaşlar korku içinde kaçıştı. Bazı vatandaşlar da evlerinden yaşananları korku içinde izledi.

1.5 saat süren ikna çalışmalarının ardından A.E., silahını verip teslim oldu. A.E., ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

dha

Yorumlar

yarkın demirözcan :

İÇİŞLERİ BAKANI EFLAN ALA ŞUNU İYİ BİLMELİDİR Kİ TÜRKİYE DE YAŞANAN BU PKK AZGINLIĞINI İKTİDARI YARATMIŞTIR VE ASKER VE POLİSİN PKK NİN KARŞISINDA ACİZ DURUM A DÜŞÜRÜLMESİ PKK AZGINLIKLARIN A GÖZ YUMULMASI ÜLKEYİ BU GÜNLERE GETİRMİŞTİR AKP İKTİDARININ İKTİDAR OLMASI İÇİN MUTLAKA KÜRT OYLARINA İHTİ YACI OLDUĞUNU BİLEN PKK HER İSTEĞİNİN KARŞILANACAĞI ANLAMI ÇIKARARAK TÜRK MİLLETİNİN YOK SAYILMASI ÜLKEYİ BU HALE GETİRMİŞTİR BU OLAY TÜRK MİLLETİNİN SABRINI TEST ETMEK AMAÇLI BİR EYLEM OLUP AKP İKTİDARININ ÇARESİZLİĞİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR ARTIK HÜKÜMET AKLINI BAŞINA ALIP İKİ HALKI KARŞI KARŞIYA GETİRECEK EYLEMLERİ MUTLAKA ENGELLEMESİ LAZIM ARTIK BU EYLEMLER DEVAM EDER İSE TÜRK MİLLETİNİN SABRI KALMAMIŞTIR....GAZİ YARKIN

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder