İstanbul'da korkutan iki yangın! 09 Ocak 2015, 15:05

İstanbul'da dün akşam iki ayrı noktada yangın paniği yaşandı. Esenyurt'ta altın takı imalatı yapan bir fabrika alev alev yandı, Pendik'te ise bir triko mağazası kül oldu. İki yangının da mesai saatleri dışında meydana gelmesi büyük bir faciayı önledi.
İstanbul'da akşam saatlerinde iki ayrı noktada, iki büyük yangın meydana geldi. İstanbul'un iki uç noktasında çıkan yangın büyük panik yarattı.

Alevlerin yükseldiği ilk nokta Esenyurt'ta bir fabrika oldu. Altın takı imalatı yapan fabrika akşam saat 08:00'de bir anda alev aldı. Alevler kısa sürede büyüdü, tüm binayı sardı.

Esenyurt İtfaiyesi yangına tek başına müdahale etmekte zorlandı, bölgeye çevre illerden takviye ekipler gönderildi.

Fabrikanın hemen yanındaki kimyasal atık fabrikası büyük paniğe neden oldu. Ekipler alevlerin diğer fabrikaya sıçramaması için büyük çaba harcadı. Yaklaşık 2 saatlik çalışma sonucu yangını kontrol altına aldı.

Esenyurt'ta yaşanan panik yakın saatlerde Pendik'te yaşanıyordu. Bir apartmanın altında bulunan triko mağazasından dumanlar çıkmaya başladı. Durumu farkeden bina sakinleri binayı boşaltıp, itfaiyeye haber verdi.

Bir süre sonra mağaza alev topuna döndü. Yangın binada bulunan dairelere sıçramadan kontrol altına alındı. Büyük çapta maddi hasarın geldiği dükkan kullanılmaz hale geldi.

İstanbulu ayağa kaldıran iki yangınında çıkış nedeni henüz bilinmiyor.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar