banner864

İstanbul'da okullar tatil 07 Ocak 2015, 22:16

Akşam saatlerinde "Tüm eğitim kurumlarımızda öğretime devam edilecektir" şeklinde açıklama yapan Valilik, kuvvetli don ve buzlanma nedeniyle ulaşımda zorluk ve tehlike yaşanacağı gerekçesiyle okulları 1 gün daha tatil etmeye karar verdi.
İstanbul Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların yarın da tatil edilmesini kararlaştırdı.

Akşam saat 19.30 sıralarında "Yarın tüm eğitim kurumlarımızda öğretime devam edilecektir" şeklinde açıklama yapan Valilik, kuvvetli don ve buzlanmanın ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı gerekçesiyle okulları 1 gün daha tatil etmeye karar verdi.
Valilik'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:
"Bu gece ve yarın beklenen hava sıcaklığının -4 derece civarında olması, mevcut kar yağışının tahmin edildiği gibi yoğunluğu azalsa bile bırakacağı kütlenin kuvvetli don ve buzlanma nedeniyle ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağı anlaşılmaktadır.
Bu nedenle Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları bakımından anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür.
Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

Yorumlar

Baron :

ne güzel iş ya, koskoca şehir köy yerine döndü, yerde iki santim kar olduğunda felç olan bir şehir, duran eğitim, yönetmek hizmet vermek yerine hayatı durduran bir anlayış

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar