banner864

İstanbul'da sürpriz buluşma! 24 Mayıs 2014, 22:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da Kemal Derviş ile görüştü.

Görüşme CHP Eski Milletvekili Memduh Hacıoğlu'nun Kabataş'taki evinde gerçekleşti. Yaklaşık 3 saat süren görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Derviş açıklama yaptı.

"TÜRKİYE'Yİ TARTIŞTIK, GELECEĞİ TARTIŞTIK"

Kılıçdaroğlu, "Ekonomiyi tartıştık, dünyayı tartıştık, Türkiye'yi tartıştık, geleceği tartıştık. Gayet güzel bir sohbet oldu" diye konuştu.

"Kemal Derviş'i Cumhurbaşkanı adayı gösterme ihtimaliniz var mı?" şeklindeki soruya Kılıçdaroğlu, "Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Şu anda kişileri tartışmıyoruz. Şu anda cumhurbaşkanı olabilecek kişinin niteliklerinin ne olduğunu tartışıyoruz. Halkımız nasıl bir Cumhurbaşkanı istiyor. Bunu tartışıyoruz. Tabi doğal olarak bu da görüşüldü. Görüşülmesi de gerekiyordu. Önce niteliklerini tartışmalıyız. Çünkü Cumhurbaşkanı olacak kişi Türkiye'yi temsil edecek. Ve bizi onurlandıracak. Bütün dünyada temsile edecek. Onun temiz birisi olmasını istiyoruz. Onun bilgili birisi olmasını istiyoruz. Onun ülkedeki bütün insanları kucaklamasını istiyoruz. Bunları tartıştık" şeklinde yanıt verdi.

"NİÇİN OLMASIN ?"

"Kemal Derviş Cumhurbaşkanı adaylığı açısından sizin için uygun mu? şeklindeki soruyu da Kemal Kılıçdaroğlu, "Niçin olmasın" şeklinde yanıtladı.

"KEMAL BEY'LE HER ZAMAN GÖRÜŞÜYORUZ"

Kemal Derviş ise basın mensuplarının soruları üzerine, “Ben de biliyorsunuz Cumhuriyet Halk Partiliyim. Biz Kemal Beyle her zaman görüşüyoruz. Kendisiyle dostluğumuz var. Her zaman ekonomiyi dünyayı görüşüyoruz" şeklinde konuştu

Derviş, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin soruya ise “Teşekkürler bunları görüştük" diyerek ayrıldı.
Mehmet AKTARAN-Özgür ALTUNCU-İdris TİFTİKÇİ / İSTANBUL, (DHA)
Etiketler

Yorumlar

Gunduz Koyunoglu :

cumhurbaskanligi secimleri 10 agustosta yapilacak ama biz hala kriterleri tesbit etmemisiz, demek ki bu secimde aceleye getirilecek.bir kriter onerim olacak:adaylar hakkinda hic bir saibe olmamasi.

gökan :

yeni chp başkanı kılıçdaroğlu ve ekibi partiden gönderilmediği sürece bu ülkenin vay haline,kendileri inanıyor mu bu ülkeyi yönetebileceklerine,amerika bile inanmıyor ki bu görevi vermiyor.kılıçdaroğlu ve ekibi chp den uzaklaştırılmalı..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar