İstanbul'da yarın okullar tatil mi? 19 Şubat 2015, 19:22

İstanbul Valiliği, okulların yarın açık olacağını duyurdu.
İstanbul Valiliği'nin kar tatili konusundaki yetkiyi ilçe kaymakamlıklarına bırakması üzerine, 17 ilçenin kaymakamlığı yarın için tatil kararı aldı.

Yarın kar tatili yapılacak ilçeler şunlar:
Büyükçekmece, Beylikdüzü, Esenyurt, Başakşehir, Avcılar, Bağcılar, Küçükçekmece, Kağıthane, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Eyüp, Arnavutköy, Sultanbeyli, Çekmeköy, Sancaktepe, Kartal ve Ataşehir.
Daha önce Büyükçekmece Belediyesi tarafından açıklanan listede yer alan Çatalca'da ise tatil kararı alınmadığı öğrenildi.

KARMAŞA
Valiliğin kararından sonra, veliler ve öğrenciler ilçe kaymakamlıklarının resmi internet sitelerine yüklenince, kaymakamlıkların sitelerine uzun süre erişim sağlanamadı.

Bazı veliler, kararın ilçe kaymakamlıklarına bırakılmasını eleştirerek, oturdukları ilçede sokakların hâlâ karla kaplı olduğunu, ancak çocuklarının eğitim gördüğü okulun yarın açık olacağını söylediler. Veliler, "Çocuklarımız o okula nasıl gidecek?" diye sordular.

SOSYAL MEDYA İMDADA YETİŞTİ
Çoğu ilçe kaymakamı, Twitter veya Facebook hesabı üzerinden tatil kararını açıkladı. Bazı belediyeler ile ilçe milli eğitim müdürlükleri de yine sosyal medya üzerinden tatil kararını öğrencilere ve velilere duyurdu.


DHA

Yorumlar

kardelen kara :

lütfen okul olmasın yarın istanbulda çünkü çok soğuk hava biraz insaf

erva :

ya niye tatil değil ben bugün düştüm ayamı kırdım tatil et

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar