İstanbullu köprüyü salladı 17 Kasım 2013, 18:26

Kıtalararası Avrasya Maratonu bu yıl 35'inci kez düzenlendi. Boğaziçi köprüsünde yaşanan rezonans nedeniyle korkulu anlar yaşandı.
Uzmanlar Boğaz Köprüsü'ne binlere kişinin aynı anda çıkacağı maraton için çok önceden uyarıda bulunmuştu. Yetkililer ise tehlikeyi önlemek için tedbir aldı; Boğaz Köprüsü'nde koşulmayacak, yürünecekti. Öyle de oldu. Her iki yöndeki birer şerit de boş bırakıldı.

Saatler öncesinden maraton güzergahındaki yollar trafiğe kapatıldı. Maraton sabah saat 09.00'da başladı. Önce atletler, yarım saat sonra ise halk yürüyüşüne katılan yurttaşlar için start verildi.

100 bine yakın yurttaş Boğaziçin Köprüsü'ne çıktığında, köprü sallanmaya başladı.

O anlar, kameralara da çok net bir şekilde yansıdı.

Ancak korkulan olmadı, Maraton kötü bir olay yaşanmadan tamamlandı. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Kenya asıllı Fransız atlet Abraham Kiprotich kazandı. Bayanlarda Rebecca Kangogo Chesir 2.29.07 ile ipi göğüslerken, Türkiye adına yarışan Elvan Abeylegesse 2.29.31 ile 2'nci, Sultan Haydar 2.29.44'lük derecesiyle 3'üncü oldu.

Sabah 06.00'dan yarışın bitiş saati olan 14.00'a kadar kapalı tutulan yollar nedeniyle İstanbul trafiği felç oldu. Pazar çalışanları, birçok işi iptal etmek zorunda kald

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar