banner864

İşte 3 ayrı anket sonuçları 29 Temmuz 2014, 19:31

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala şirketler son anket sonuçlarını açıklama devam ediyor. Anket sonuçlarına göre halkın ilk kez oy kullanacağı cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda tamamlanacak.
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde son kulvara girilirken, araştırma şirketleri yaptıkların anketlerini sonuçlarını peş peşe açıklamaya devam ediyor. Anketlere göre seçim ilk turda tamamlanacak.

ORC Araştırma Şirketi'nin 23-27 Temmuz arasında, 34 ilde 3100 kişiyle yüz yüze yaptığı ankete göre, 10 Ağustos'ta sandığa gidecek olan halkın yüzde 54,3'ü Erdoğan, yüzde 38'i Ekmeleddin İhsanoğlu, yüzde 7,7'si de Selahattin Demirtaş dedi.

KONDA'nın anket sonuçları da ORC ile benzerlik gösteriyor. Erdoğan yüzde 55, Ekmeleddin İhsanoğlu yüzde 38, Selahattin Demirtaş yüzde 7.5 oy oranına sahip gözüküyor.

GENAR'ın 1800 denekli yaptığı ankete göre ise Erdoğan yüzde 54 seviyesinde. İhsanoğlu yüzde 37-38 bandında Demirtaş ise yüzde 8'de.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

toygo :

Ahhh, bu gerçekler.

mustafa :

belliki bu anketlerin hepsi akparti parti binası önünde yapılmış...

Nurhan :

Bu anket falan değil yönlendirme seçim hile ile kimin kazanacağı belli benim adayım yok mesela çoğu kişinin oy vermek istedeği aday yok ne C.Başkanını halk seçti sevsinler sizin seçiminizi.

robespierre :

İstatistik biliminde anketler böyle yapılır. Örneklem seçilir ve sonuçlar test edilir. Yoksa 70 milyon kişiye anket yapmak demek bir seçim bütçesinden daha fazla maliyet ve bir kaç yıl demektir.

Yılmaz Türk :

70 küsür milyonluk ülkede yapılan anketlere bakın. En kalabalığı 3100 kişi... İşin ilginç yanı hepside birbirini tutuyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar