banner864

İşte ABD’nin dış politikasına yön veren kuruluşun Suriye raporu 27 Haziran 2015, 19:08

Washington, istediği Suriye haritasını açık etmeye başladı. Yahudi lobilerine yakın Washington merkezli düşünce kuruluşu Brookings Enstitüsü, Suriye’nin geleceği hakkında bir rapor yayınladı. Raporda, Suriye’deki çözümün özerk bölgelere bölünmüş federal bir yapı olması gerektiği belirtildi.
ABD’nin dış politikasına yön veren Brookings Enstitüsü, Suriye raporunu yayınladı. Rapora göre çözüm, Suriye’yi özerk bölgelere bölerek, federal bir yapı oluşturmak.

Michael O’Hanlon imzasıyla yayınlanan raporda “bölünmüş Suriye” önerildi.

ABD’nin Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ı devirmeyi beceremediği vurgulanan raporda, Washington’un Suriye krizinin çözümü için federal devleti savunması gerektiğini belirtildi.

O’Hanlon’a göre, Suriye’deki kriz Suriyeli teröristlerin kendi bölgelerini genişletmesine ve sağlamlaştırmasına sebep olacak güvenli bölge ile aşılabilir.

O’Hanlon raporda ABD’ye iki bölgede güvenlikli bölge önerdi. Bunlar Haseke ile Ürdün sınırındaki Dera kentleri.

Yazara göre ABD Esad’ı devirmeye değil, yönettiği alanları sınırlandırmalı. Raporda Suriyeli teröristleri silahlandıracak eğit donat programın ise çöktüğü belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

mustafa cenap aytepe :

bölgeni̇n şeki̇llendi̇rmesi̇ deği̇l kaosun ve şi̇ddeti̇n devani i̇steyen ameri̇kanin amaci li̇byada olduğu gi̇bi̇ petrole el koymak amaci budur ....ama bakin .bunlarin hepsi̇ni̇ bi̇r senedi̇r .değerli̇ başkan doğu peri̇ncek hep anlaatti ve şi̇mdi̇ bütün dedi̇kleri̇ tek tek çikiyor ama bi̇z neye layik olduğumuzu seçi̇mlerde gösterdi̇k .bi̇ze ne demeli̇ ki̇.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar