İşte Bilal Erdoğan'ın çağrı kararı 26 Aralık 2013, 18:15

Doğrudan Başbakan Tayyip Erdoğan'ı hedef alan rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında oğlu Bilal Erdoğan'ın şüpheli olduğu kesinleşti. Ulusal Kanal Bilal Erdoğan'ın şüpheli olarak ifadeye çağırıldığını gösteren belgeye ulaştı. Dosyadan el çektirilen Muammer Akkaş imzalı yazıda Erdoğan'ın 2 Ocak 214'e kadar ifadeye gelmediği takdirde gözaltına alınacağı belirtiliyor.
Özer Sürmeli / ulusalkanal.com.tr

Yeni rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda Başbakan Erdoğan doğrudan hedef alındı. Dünkü  haberimizde iddiları kapsamlı olarak verdik.  Haberimizin altındaki belge, Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında çıkarılan yakalama kararı... İşte "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak..." diye başlayan yakalama kararının ayrıntıları.

"Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve üye olmak suçlarından şüpheli olarak ifadeniz alınacağından belirtilen tarihte savcılığımıza gelmeniz, gelmediğiniz takdirde zorla getirileceğiniz tebliğ olunur."

Bu satırlar Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'a hitaben kaleme alındı.

Ulusal Kanal, rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında Bilal Erdoğan'ın şüpheli olarak ifadeye çağrıldığını gösteren belgeye ulaştı.

Dosyadan el çektirilen savcı Muammer Akkaş imzalı belgede Necmettin Bilal Erdoğan'ın, 2 Ocak 2014'e kadar ifade vermek için savcılığa başvurmadığı takdirde gözaltına alınacağı vurgulanıyor.

25 Aralık 2013 tarihli olduğu görülen ifade çağırısının dün emniyetin yapmadığı operasyon kapsamında hazırlandığı anlaşılıyor.


ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorumlar

Dilek Sarı :

Bu ülkede hala akpyi savunanlar var. Anlamıyorum ne yiyip ne içiyosunuz da dünya size bu kadar toz pembe, kafanız bu kadar güzel...

Vatan derdinde :

halk kandirilmis kandirilacagi kadar, ve hala kandirilmaya müsaitler. bence mahsuru yok ama vatan elden gidiyor tek korkum o

İMGE HAZAL :

hani̇ di̇yorya abdesti̇mden şüphem yok namazimdan mi olsun di̇ye ni̇yetileri̇ bozuk da ondan gönder sene oğlunu i̇fadeye

m öncül :

:)))

crnagorac :

savci kim hakim kim prens bilali sorguluyacak gariban bir baklava yuzunden 30sene mahkum oluyor ama sehzadeyi kimin haddine sorgulamak bu dunya sultan suleymana kalmadi

hatice bilgic :

bu adama inanan o kadar inamanvar ki inanmamak icin gozlerini kapadilar kulaklarini tikadilar yaziklar olsun herkese

kemal aktürk :

bir akp m.vekili bu gün meclis genel kurulunda bilal ile ilgili yazıyı göstermeyen şerefsizdir dedi. bu savcılık yazısından haberi yok galiba haberi yoksa bu kadar emin ve hakaretamiz konuşmasına ne denir.şerefsiz sözünü yalaması gerekir.

vatansever :

bu da kaybolur

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar