banner864

İşte Donanmada'ki 60 kişilik Cemaat kadrosu 17 Mart 2014, 14:38

Deniz Kuvvetleri'nde Fethullahçı örgütlenmenin şifresi çözüldü. Aydınlık Gazetesi, yasa dışı örgütlenmenin imamları ve operasyon elemanlarının da aralarında olduğu 60 kişilik listeyi kamuoyuna açıkladı. Aralarında 18 amiralin de bulunduğu Fethullahçı örgütlenme listesi, aynı zamanda Deniz Kuvvetleri'ni hedef alan tertiplerin faillerine de ışık tutuyor. İşte isim isim Deniz Kuvvetleri'nde F tipi örgüt...
 Tertiplerle amirallerinin yarısının tasfiye edildiği Deniz Kuvvetleri’nde, aralarında 18 amiralin de yer aldığı F tipi yapılanmanın boyutları ortaya çıkmaya başladı

Balyoz, “Askeri Casusluk”, Amirallere Suikast, Poyrazköy, Kafes benzeri tertiplerle Deniz Kuvvetleri’ndeki 50 amiralin yarısı tasfiye edildi ve 300’ü aşkın subay hedef alındı.

Aydınlık; hemen hemen tüm yönetim kademesini yeniden şekillendirilen Deniz Kuvvetleri’deki F-tipi örgütü tespit etti.

60 kişiden 4’ü ‘baş imam’

18 muvazzaf amiralin yer aldığı 60 kişilik listede F-tipi tertiplerde görev alan 4 ‘baş imam’ olduğu öğrenildi. Deniz Kuvvetleri’nde ve TSK bünyesinde yürütülen çeşitli soruşturmalarda da listedeki 14 kişinin tertiplerde 1. derecede rol aldığı, 42 kişinin ise tertiplere dahil olduğu tespit edildi.

Aydınlık’ın edindiği bilgiye göre, Deniz Kuvvetleri’ndeki F-tipi örgütlenmenin başındaki 4 imamdan 1’i amiral, 2’si kurmay albay, 1’i ise TSK’dan atılmış bir binbaşı.

Rakamlar Deniz Kuvvetleri’ndeki F-tipi örgütlenmenin boyutunu da gözler önüne seriyor. Örgütlenme içerisinde 18 amiral, 9’u kurmay 13 albay, 2 astsubay, 1 emekli amiral, ordudan atılan veya emekli edilen 19 subay ile 7 astsubay yer alıyor.

Görseli büyütmek için üzerine tıklayınız:Aydınlık

Yorumlar

:

Ya Kara ve Hava kuvvetleri oralar temiz mi?

Nursel Yabar Bozkurt. :

Ben inanamıyorum, çok eğitimli kişilerin bu kadar kendilerini harcamalarını, ilkokul mezunu bir imamın peşinden gitmelerini, acaba ortada yüklü bir paramı var, şerefli Türk ordusunu bu kadar küçük düşürmeye kimsenin hakkı yok!

Nazmi TURAL :

Bu kumaşlara katılanlar ayni zamanda kuvvet içerisinde dürüst vatansever Atatürkcü kisileride sahte delillerle ihbarlarla ordudan atilmalarini saglamislardir ki bunlarda dikkatle arastirilip haksiz yere atilan kişilerde haklarına kavusturulmali .

İnsaf Biraz :

Biraz insaf. Ergenekon davası devam eden kişilerin yıllarca kadrolarına atama yapılmadı. Yaklaşık 3 yıl sonra boş kadrolara atanan bu kişilerin örgüt veya kumpas ile suçlanması haksızlık olur. Karar verici makamlar atamayı yaptı onlar da görevi devraldı. Sonuçta vatan savunmasının birileri tarafından yapılması gerekli. Gençliğe hitabede "vatanın tüm kaleleri ele geçirilmiş" ise çekin gidin demiyor. "Bu imkan ve şerait altında dahi birinci vazifen...." diyerek cesaret veriyor.

Nazmi TURAL :

Bu örgütlenme olmadan bahse konu kumpaslarin hazrlsnmasi zaten mümkün değil bunlarda imam evlerinde eğitim alan kişilerdir ki tamami temizlenmeli emekli edilen kadrolarında yeniden es kadrolarda göreve ifadeleri saglanmali,ihanet her zaman içeridedir,şahısların isimleri açık açık yazilir ise bas harfi benzerliği olan kişilerde töhmet altında olmazlar,zaten sahislarla calisan arkadaşlardan sahislarla ilgili bir çok olaylara tanik öldüklerini hatirlayip anlatacakları ve tamami ortaya cikartilmis olacaktır,bunlarla ilintisi olan gizlenenlerde ortaya cikmis olacaktır,bu kadrolarin tanamida temizlenmeli.

hikmet eren :

Sadece deniz kuvvetleri değil tüm birimlerde tamamen işgal var gen kur istihbarat bask.ligi harekat bask.ligi askeri mahkemeler,askeri yargıtay .buralara hiç el atılamıyor nedenn

Nuran Özler :

Bu komployu hazırlayanların isimlerini açıklayınız. Bilelim ve tanıyalım ülkemizi felakete sürükleyen hainleri.

hatice :

bu derece nasıl yuvalanabildiler? Deniz kuvvetlerinde, tsk'da istihbarat denen şey yokmuymuş? Korkunç bir tablo!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar