banner864

İşte F-Tipi ile mücadelenin yol haritası! 15 Ekim 2014, 11:23

HSYK seçimlerinin ardından sıra yargıdaki F tipi örgüt mensuplarının temizlenmesine geldi. Önümüzdeki hafta F tipi'nin Kırmızı Kitap'a girmesi bekleniyor. Bu aşamadan sonra hızla harekete geçilecek. Cemaat mensupları önce ihraç edilecek, akabinde örgüt soruşturmaları başlatılacak.
F Tipi örgüt Kırmızı Kitap'a girecek, cemaatçi hakim ve savcılar önce ihraç edilecek, ardından haklarında örgüt üyeliği soruşturmaları başlatılacak!

Hükümetin F tipi örgütle mücadele kapsamında hazırladığı yol haritası Aydınlık Gazetesi yazarı Sabahttin Önkibar köşesine taşıdı. Önkibar, Adalet Bakanlığı'ndaki üst düzey bir bürokratla yaptığı görüşmeyi aktardı.

İşte Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü:

Adalet Bakanlığında önemli bir bürokrat.

Kendisini üniversite dönemimden tanıyorum.

Dün öğle yemeğinde bana şunları söylüyor:

-”Sabahattin Bey, Adalet Bakanlığında hakim irade artık Cemaat değil, hukuk olacak... Son HSYK seçimlerinde kazanan isimler ise sunulduğu gibi AKP’li değil, milliyetçilik hassasiyeti olan kanun adamlarıdır.”

Devam ediyor Adalet Bakanlığı'nın bürokratı:

-”Birkaç aydır MİT ile geceli gündüzlü çalışıyoruz. Yargıda bulunan bütün cemaat mensuplarını belirledik. Muhtemelen önümüzdeki MGK’da bu konu Milli Siyaset Belgesine girecek ve hemen akabinde harekete geçilip yargıda bulunan cemaat mensupları önce ihraç edilip akabinde örgüt üyeliği soruşturmaları başlatılacak. Bu konuda devletin tamamında tam bir mutabakat var. Cemaat örgütünün yargıdaki varlığı emin olun Türkiye’nin geleceği adına PKK’dan bile tehlikelidir.”

Bu beyanları işitince oh çekip muhatabıma, dilerim temennide kalmaz dedim.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

Sinan Erismis :

bende öyle temenni ediyorum, dogu beye de tesekkür ederiz, o yargi islerinden iyi anliyor, sebahattin bey de cok iyi bir haber verdi......

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder