banner864

İşte MHP'nin "Çatı aday"ları 09 Mayıs 2014, 14:17

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Köşk için "Çatı aday" önerisinin ardından CHP ve MHP kulislerinde isimler konuşulmaya başladı. MHP kulislerinde İlhan Kesici, Taha Akyol, Abdullatif Şener ile Murat Başeskioğlu'nun da adının geçtiği öne sürüldü. CHP'de ise Deniz Baykal, Yılmaz Büyükerşen, Rıza Türmen ile Altan Öymen'in adaylığı için anket yapılacağı iddia edildi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Köşk seçimleri için "Çatı aday" önerisinin ardından, kulislerde adaylık için isimler konuşulmaya başlandı.

MHP'de, Meclis dışında aday gösterme eğiliminin olduğu belirtilirken, parti kulislerinde eski milletvekili İlhan Kesici, Gazeteci Taha Akyol ve eski AKP'li bakan Abdullatif Şener'in adının konuşuluyor.  Adaylık için eski AKP'li bakan Murat Başeskioğlu'nun da adının geçtiği öne sürüldü.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre Bahçeli, diğer partilerle görüşmesinde 4 isim dışında alternatif isimleri de gündeme getirecek. Bahçeli'nin parti yönetimi dışında kitle örgütleriyle de özel görüşmelere başladığı ifade ediliyor.

CHP'de ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, "Cumhurbaşkanı adayımızı belirlemek için özel bir çalışma yapıyoruz" açıklamasının altından "Anket" çıktı. Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen ile Gazeteci- Yazar Altan Öymen'in adaylığı için anket yapılacağı öne sürüldü.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre; Kılıçdaroğlu'nun "ortak aday" arayışlarına HDP de dahil edilecek. Bu kapsamda bazı genel başkan yardımcılarının MHP ve HDP’nin nabzını tutmaya başladığı belirtiliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

kemal maraş :

doğru bitanedir; onuda herkes görür:tabiki abdullatif şener

ali aslan :

BENCE EN İYİSİ VE MAKULU OLAN BENİM HALKIN İÇİNDEN GELEN BİRİSİYİM VEDE İŞSİZİM.HERKES BENİ DESTEKLESİN.

ulusum :

sabih kanadoğlu bilgisiyle görgüsüyle hukukuyla terazisiyle çatıya en uygun adaydır

cenap aytepe :

akp nin oyununu bozar vede yakışır aptüllatif şener

A.T. :

kesinliklesayın şener.. dürüstlüğü yeter..

kamil akyüz :

halkın her yönüyle beğendiği tc cumhur başkanlığına yakışacak isim ve kişilik yılmaz büyükerşen hocadır. kişiliğiyle, bilgisiyle, partiler üstülüğüyle ülkemizi dünyada temsil edecektir.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar