banner864

İşte Öcalan'ın ses kaydı 23 Mart 2014, 20:04

PKK Lideri Abdullah Öcalan'a ait olduğu net şekilde anlaşılan bir ses kaydı yayınlandı. Yakın döneme ait olduğu anlaşılan kayıtta Öcalan, AKP kanadından gelen "bağımsızlıktan, özerklikten vazgeçti" açıklamalarına yanıt veriyor. Öcalan; "Onlar fasa fiso... Öcalan diyor bağımsızlıktan vazgeçmiş, federasyondan vazgeçmiş, tam tersine, vazgeçmeden ziyade, en uygulanabilir noktaya getirdik." diyor.
PKK Lideri Abdullah Öcalan'a ait olduğu net şekilde anlaşılan yeni bir ses kaydı yayınlandı.

İmralı Adası'ndaki diğer PKK'lı mahkumlarla konuşan Öcalan, "bağımsızlık, özerklik ve federasyondan vazgeçtiler" açıklamalarına yanıt veriyor. Konuşmanın yakın bir dönemde yapıldığı anlaşılıyor.

AKP'ye yakın çevrelerden gelen "Bağımsızlıktan, özerklikten vazgeçti" açıklamalarıyla ilgili konuşan Öcalan, bu iddialara kahkahalarla gülüyor.

Abdullah Öcalan, "vazgeçmeden ziyade en uygulanabilir noktaya getirdik" ifadelerini kullanıyor.

"Onlar fasa fiso... Öcalan diyor bağımsızlıktan vazgeçmiş, federasyondan vazgeçmiş, en son da demokratik özerklikten vazgeçmiş. Kendi yüreğini soğutmadır. Tam tersine, vazgeçmeden ziyade, en uygulanabilir noktaya getirdik"

Öcalan'ın Cuma gecesi yayınlanan görüşme tutanağında da AKP hükümetinden 50 yasa çıkarılmasını istiyordu. Öcalan, "Mesela bir MİT Müsteşar Yardımcısı Kürt hareketinden olabilir mi? Türk ordusu bünyesinde bir Kürt birimi niye olmasın. Devletle bütün bu konularda belli bir uzlaşma düzeyi yakanlmış durumda" diyordu.

ulusalkanal.com.tr
Etiketler

Yorum Gönder