banner864

İşte Öcalan'ın yeni talebi 28 Nisan 2014, 22:30

İmralı Cezaevi'nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için gittiği İmralı Adası'ndan döndü.
CNN Türk'te yer alan habere göre, Abdullah Öcalan'ın kardeşi Fatma Öcalan, yeğeni Dilek Öcalan, diğer mahkumlardan Şeyhmus Poyraz'ın yakını Felek Cızlaşmak ve Cumali Karsu'nun yakını Pervin Oduncu, ilçeye dönüş yaptı.

Fatma Öcalan, Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığının önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ben eziyet çektim, zorla gittim. Ayağım ağrıyor. İsteriz ki oradan çıkar başka ev hapsine getirmek isteriz. Oraya gidemiyoruz. Bu talebi ben de söyledim, kendi de söyledi. Aile içi görüşme yaptık. Belediye başkanlarından falan, seçimler hakkında konuştuk" dedi.

Bir gazetecinin, "Yerel seçimlerle ilgili yorumu ne oldu?" sorusu üzerine Öcalan, "İyi yapmışlar, almışlar. Bizden taraflı hep belediye başkanları çıkmış, iyidir çok sevindim' dedi" yanıtını verdi.

Fatma Öcalan, "Cezasını evde mi çekmek istiyor?" sorusunu ise "Dedi; 'buradan çıkarsalar, ev hapsine alsalar iyidir, gider gelirsin.' Ayaklarım şeker olmuş, zorluk çektim" diye cevapladı.

ulusalkanal.com.tr


Yorumlar

sabaahattin Toluk :

sayin yilmaz ozdil in hurriyet teki yazisini okudum .okurken agliyordum.ingilizler hainligi sever hainden nefret ederim.der .alma mazlumun ahini cikar aheste aheste.

muharrem elçi :

dur bakalım daha neler isteyecek ve alacak.yüz buldu ne de olsa.astarını almadan bırakır mı hiç

ömür Avcısı :

Ayakları üzerinde duramazsın inşallah. ..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar