banner864

İşte yasadışı ortaklığın belgesi 31 Aralık 2013, 18:39

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ile El Kaide finanasörü Yasin El Kadı'nın ticari ortaklıkları olduğu iddia edilen görüşme kayıtları ortaya çıktı. Yasin El Kadı'nın kırmızı bültenle arandığı dönemde Bilal Erdoğan ile İstanbul'da bir otelde yaptığı görüşmelerin fotoğrafları basına sızdırıldı. İşte o kareler.
İlgili Galeriye Git İşte yasadışı ortaklığın belgesi
Fotoğraftaki bu şahıs El Kaide terör örgütü finansörü Yasin El Kadı...

Fotoğrafta El Kadı ile birlikte toplantı halinde olduğu görülen diğer şahıs ise Başbakan Erdoğan'ın rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında şüpheli olarak ifadeye çağırılan oğlu Bilal Erdoğan...

17 Nisan'da çekilen bu kareler İstanbul'da bir otelde kaydedildi. İddiaya göre toplantının gündemi "Boshporus 360 adlı şirketin Etiler'deki Polis okulu arazisinin nasıl alacağı."

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında, Erdoğan ile El Kadı'nın Boshporus 360 şirketinin gizli ortakları olduğu belirtiliyor. Bu iddia bizzat şirketin resmi sahibi Cengiz Aktürk'ün anlatımlarına dayanıyor. Aktürk; 8 Mart'ta yaptığı bir görüşmede gizli ortaklığı bir arkadaşına anlatırken teknik takibe takılıyor.

“Şimdi reis biz Bousphorus360 diye bir şirket kurduk. Şirketin %75' i Rabia'ya %25'ide bana ait. Tabi Rabia da şey işte yani o %75'te 3 kişiye emanetçi. Biri Suud'lu Usame Kutup. Tayyip Beyin aile dostu. Diğeri bu BİM'in sahibi var ya Tobaş'ın ortağı Yasin El Kadı, işte onun oğlu Muaz. Bi de şey var, ıı telefonda şey konuşamıyorum”

Cengiz Aktürk'ün telefonda ismini veremediği gizli ortağın Bilal Erdoğan olduğu öne sürüldü. Aynı görüşmede şirketin Başbakan Erdoğan'ın onayıyla kurulduğu, hatta Erdoğan'ın imam hatipten arkadaşı olan bir ismin müsteşarlıktan ayrılıp şirkete genel müdür yapıldığı ifade edildi.

Görüşmeden Yasin El Kadı'nın ticari faaliyetlerinin bununla sınırlı olmadığı da ortaya çıkıyor. Boshporus 360'ın sahibi Cengiz Aktürk, Yasin El Kadı'yı BİM'in sahibi ve Latif Topbaş'ın ortağı olarak tanıtıyor.

Teknik takibe takılan konuşmalardan El Kadı ve oğlu Muaz'ın Boshporus 360 ve BİM yönetim kurulu toplantıklarına katıldıkları da anlaşılıyor. Yasin El Kadı, dünya çapında kırmızı bültenle aranırken Türkiye'de Başbakanlık misafiri olarak yasa dışı ticari faaliyetler yürütüyor.

Özer Sürmeli

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

komşu ziyareti :

yazıklar olsun. kendimden bu kadar tiksinmedim ben. türkiye cumhuriyeti ne yakışmadı beyler!

vatansever :

akp nin varligi bir kere yasadisi. o kadar hirsizlik varki ne yaparlarsa yapsinlar kapatamiyorlar

mirhan sakruca :

Ya bunca gorevden almalar niye? Bunca telas niye her sey ortada gormemek icin kor olmak lazim bence.bu akp allah dedi peyganber dedi kuran dedi allahin adini kullanarak halki kandirip uyutular.milleti soyup sonrada komur ve makarnayla oy alip koltuga oturdular.ve bu gidislede piskin piskin yok komplo diyor ya.askeri hocasiyla beraber olup sindirdiler.simdide ok kendilerine dondu yok askere kompas kurdular o zaman niye sesiniz cikmiyordu niye .allah hesap soracak bunlardan

Ersan YEDIER :

Allaha havale ediyor ve bu dünyada biz TC vatandaşlarının huzurunda tam bağımsız yargı önünde yargılanıp cezalandırılmalarını diliyorum. Bunları yapabilecek kudret ülke insanımın damarlarındaki asil kanda mevcuttur... Tüm bu zorllukları elbette aşacağız , Atalarımızın Cımhuriyeti nasıl kurduklarını hatırlayalım yeter...!!! '' ZORU HEMEN YAPARIZ , İMKANSIZ ZAMAN ALIR.''

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Yorumlananlar