banner864

İşte 'Yeni Türkiye'de akılları zorlayan fanatizmin geldiği nokta 11 Kasım 2014, 00:45

Türkiye Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyünde katledilen 6 bin zeytin ağacına ağlarken, aynı günlerde sosyal medyada dolanan zeytin boykotu çağrısıyla adeta şoke oldu.
 Türkiye Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyünde katledilen 6 bin zeytin ağacına ağlarken, aynı günlerde sosyal medyada dolanan zeytin boykotu çağrısıyla adeta şoke oldu.

Zeytinin Yahudi ağacı olduğunu iddia eden boykot çağrısında, Soma’daki zeytin katliamının Danıştay’ın durdurma kararına rağmen hükümet tarafından sürdürüldüğü ileri sürülerek, “Türkiye'deki zeytin ağaçlarının tamamının üç yıl içinde kesilmesi planlanıyor, bu sayede İsrail'e büyük bir darbe vurulacak” ifadelerine yer veriliyor.

 

‘ZEYTİN AĞAÇLARI NEDEN KESİLMELİ’

AKP hükümetinin 12 yıldır uyguladığı yıkım politikalarına dayanak oluşturan nitelikteki, “Zeytin ağaçları neden kesilmeli?” başlıklı zeytin boykotu çağrısı sosyal medyada fenomen oldu. “Zeytin almıyoruz” hastag’i ile twitter’da başlatılan boykot çağrısında şu ifadelere yer veriliyor:

‘ZEYTİN YAHUDİ AĞACIDIR’

“Kıyamete yakın Müslümanlarla Yahudiler arasında bir savaş çıkacak. Müslümanlar bu savaşta galip gelecekler. Öyle ki Yahudiler ağaçların ve taşların arkasına saklanacak, ağaçlar ve taşlar da 'ey Müslüman, şu arkamdaki Yahudi’dir. Hemen gel de onu öldür' diye haber vereceklerdir. Fakat sadece zeytin ağacı haber vermeyecektir. Çünkü o bir Yahudi ağacıdır. Bugün İsrail bütün ülkelerde zeytin ağacı dikmeyi teşvik etmektedir. Çünkü bu ağaçların Yahudileri koruyacağını bilirler.

‘ÜÇ YIL İÇİNDE ZEYTİN AĞAÇLARININ TAMAMI KESİLECEK’


Dün İsrail, zeytin ağaçlarının kesilmesini engellemek amacıyla Soma'daki termik santralin yapımını durdurmaya çalıştı ve Danıştay vesilesiyle bunu başardı. Fakat hükümetimiz Danıştay'ın bu kararına rağmen kesimi devam ettirerek İsrail'in bütün planlarını suya düşürdü. Türkiye'deki zeytin ağaçlarının tamamının üç yıl içinde kesilmesi planlanıyor, bu sayede İsrail'e büyük bir darbe vurulacak. Fakat sadece ağaçları kesmek yetmiyor. Milletimiz de üzerine düşeni yapıp, bu saatten sonra zeytin tüketmemeli, bu oyuna alet olmamalıdır. Oyuna gelme ey Evlad-ı Osmanlı!”

Twitter ve Facebook gibi sosyal medya ağlarında daha çok Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın fanatikleri arasında paylaşılan zeytin boykotu çağrısı tepki çekmeyi sürdürürken, akılları zorlayan girişim, AKP hükümeti eliyle yaratılan Türkiye’deki doğa katliamının geldiği noktayı da özetliyor.

Yusuf Yavuz
ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Teoman Yildirim :

Yahudi agaci olarak nitelenen agac GARGAT agacidir bu tarz yayinlarin Turk zeytin sanatiine vurgun amacli oldugunu dusunuyorum

demiray :

cahillik yobazlik iyiden etrafi sardi yahutta islerine öyle geliyor. dünyada her agac ve bitkiler insanler ve canlilar icindir kuranda olmasa bille ama billene. yaziklar olsun alti milyon zeytin agaci kesildi bu memlekette kimsede ses yok

Imirdek çelebi :

Iste 1946 dan bu yana çok partilerle, imam kurslari, okullari, akademileri,havalarda uçusan ilahiyat diplomalari ile ve de yetistirdigimiz aydin(!) din adamlari ile vardigimiz örgütlü cehalet düzeyi.

Gamze Yakupoglu :

Kur'an_ı Kerim de 6 ayette adı geçen,üstüne and içilen,yararlarindan bahsedilen zeytin ağacına yapılanlara bakınca insanların aklından şüpheye düşüyorum.İnsanları ayristirdiginiz yetmiyor ağaçlarıda mi ayristiriyorsunuz?Ziyandasiniz

erman pamir :

zeytin insanlık ağacıdır; barış ağacıdır...

Sema saka :

madem zeytin ağacı Yahudi ağacı kutsal kitabımızı mealinden okusunlar kaç yerde ben size zeytini inciri verdim diye geçiyor o halde kuran yalanmı yazıyor lütfen anlayarak bir kere olsun okuyun

Fatma Ulusoy :

madem böyle düşünüyorlar kahvaltıda zeytinde yemesinler, zeytin yağıda kullanmasınlar salatalarına, zeytin Yağlı yemekte yemesinler. Allah'ın yarattığı Mucizevi Ağacı bir dine maletmekde ne anlamadım.

TURAN :

her zeytin agacinin arkasinda yahudi arayan ahmaklar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder