banner864

''İstifa edin partimizden'' 07 Nisan 2014, 09:23

Yerel seçimlerde, Gülen örgütüne yaklaşan CHP'de cemaat tartışması başladı. CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, "Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti" dedi. Parti Meclisi Üyesi Ekrem Kerem Oktay ise Güler'i istifaya çağırdı.
CHP'nin yerel seçimlerde cemaatle işbirliği yapması partide tepkilere neden oldu.

İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, tepkisini sosyal medya üzerinden dile getirdi. Güler, "Cemaatle işbirliği, ateş denizinden çıkmak için mumdan gemiye binmekti" ifadelerini kullandı.

Güler, CHP'nin İzmir'de aldığı seçim sonucunu da eleştirdi, "Bu sonuçlar İzmir için başarısızlık demektir. Ve ek olarak, yolsuz, yasakçı, savaşçı, anti-laik ve Atatürk düşmanı bir iktidarın varlığı da hesaba katılınca, bu sonuçlar İzmir’de bizim için hezimet demektir" dedi.

Birgül Ayman Güler'in bu sözlerine Parti Meclisi üyesi Ekrem Kerem Oktay yanıt verdi. Oktay, Güler'i istifaya çağırdı. Oktay Güler'in tweetini, "Birgül Hanım kimseyle işbirliği yapmadık, öyle bir kanaatiniz varsa istifa edin partimizden. Ne duruyorsunuz?" diye yanıtladı. Oktay, daha sonra yazdığı tiviti kaldırdı.

ulusalkanal.com.tr

Etiketler

Yorumlar

n.k :

al sana c.h.p zihniyeti...

Necdet SAAT :

çok yakında chp deki atatürk çüler işçi partisinde birleşecek mhp+chp+akp+bdp amerika partileridir chp sadece atatürk kurduğu zaman atatürk partisiydi, zamanin atatürkçü generalleri yakin zamanda koramiraller orgeneraller subaylar işçi partisine destek imazasi attilar ve akp nin şuan işçi partisine zarar verme bölme çabalarini hizlandirmiş

latife yildiz :

Chp bugun hala tabanindan oy aliyorsa bunun nedeni birgul ayman emine ulker tarhan muharrem ince kamer genc gibi ilkeli politikacilardir bu unutulmasin lutfen 90 yillik partiye yapilan yeni chp kiyafetinden mutlu degilim cok bol geliyor dogal olarak sakil kaliyor dusunelim litfen yani!!!!

Lalezar :

Chp'yi bolmek icin hersey deneniyor.Birgul hanim yuzde yuz hakli.Esas o isbirlikciler gidecek.Secmen pes etmemeli partiyi Ataturk'un kurdugu cizgiye geri getirmelidir.Baska parti de kurulur veya birlesilebilir ancak Atamizin hatirasi Chp Cumhuriyet gibi bizlere emanet edilmistir.Yilmayacagiz.Bu partiyi de siz Allah'in cezalarina birakmayacagiz.

kübra küçük :

chp 'nin birgül hanım gibi cesur ve düşünen milletvekillerine ihtiyacı var asıl istifa etmesi gerekenler onu istifaya çağıran kokuşmuşlardir. artik gerçekten atatürk'ün partisi ol halkın partisi ol bizde mecburiyetten değil gönül rahatlığıyla oy verelim.

senguzar :

ysavuz hırsız sen kimi kimin partisinden kovuyorsun. bi̇rgül güler ayman aslanlar gi̇bi̇ atamizin parti̇si̇nde ulusalci di̇mdi̇k duran bi̇r değerdi̇r. asil chp si̇ni̇n i̇lkeleri̇nden sapan si̇zler gi̇di̇n. bu parti̇ bi̇z atatürkçüleri̇ndi̇r. kapi orda haydi̇ yallah...

murat onaran :

Atatürkün açtığı devrim yolunu kapatanlar vatan perverleri birer birer kaybediyorlar.Neymiş öyle bir kanaate sahipsenizmiş .Bizleri kör kendilerini şark kurnazı sanıyorlar.

Ersin :

Bu seçimlerde şunu daha iyi gördüm ; seneler önce chp'nin Atatürkün yolundan ayrıldığını görüp istifa etmiştim, çok doğru bir karar vermişim, Birgül hanım ve diğer ulusalcılarında istifa edip chp'yi batıranlarla aynı yerde durmamaları gerektiğini düşünüyorum saygılarımla

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder