banner864

İstifalar Twitter'ı salladı! 25 Aralık 2013, 11:38

Adı rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasında geçen dört bakandan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler istifa etti ve Twitter sallandı. Güne istifa haberleri ile başlayan siyaset, sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerinden gelen yorumlar ise dikkat çekti.
Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk skandalında ilk istifalar geldi. Bakanlar sabah erken saatlerde istifasını açıkladı, ünlü isimler ise yaptığı yorumlarla dikkat çekti.

İşte o tweetler:

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce: Sıra kimde?

Gazeteci Oğuz Güven: Baktılar kurtuluş yok. Bu halk bu işin peşini bırakmayacak. Zafer Çağlayan ve Muammer Güler istifa etti!

Müzisyen Fazıl Say: Bakanlar istifa etti. İlk yarı skoru Cemaat 2 AKP 1 Evet, bahisleri alalım dostlar
Maçın ikinci yarısı neler olur? Bakan Güler "gerçekleri ortaya çıkarmak için" istifa etmiş..))
Yapımcı Erol Köse: Bakanların istifası, kabine revizyonu öncesi sen kovmadın ben kendim istifa ettim demek oldu...

Yazar Barış Yarkadaş: Erdoğan kabinesi artık dikiş tutmaz... Yeni gelenlerin siyasi ömrü uzun sürmez... 11 yıllık süreç, temiz insan bırakmadı...

TSM Sanatçısı Onur Akay: Ebru Gündeş dün akşam ağlayınca bakanlar istifa etmeye başladı. Borsa artıyor. Piyasalar bile olumlu karşıladı.

Gazeteci Olcay Ünal Sert: Ali Baba ve Kırk Haramiler yüzünden 100'e yakın Emniyet Müdürü görevden alınmış. Bu kadar beklemeden istifa etseler olmaz mıydı?

Manken Tuğba Özay: İstifade edenler istifadelerini ifade edemeyince istifa ettiler. Bu durumda bize milletçe istifra etmek düşer.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder