banner864

İsviçre Büyükelçiliği önünde eylem 28 Ocak 2015, 19:17

Türk milletinin öncüleri Strazburg'daki tarihi davaya tanıklık ederken Ankara'daki kitle örgütleri de İsviçre Büyükelçiliği önünde buluştu. İsviçre'ye Ermeni Soykırımının tarihsel bir yalan olduğu bir kez daha hatırlatıldı.

Büyükelçilik önünde eylem paylaşan: ulusalkanal
 Perinçek-İsviçre davasının AİHM’de görüldüğü dakikalarda Ankara'daki yurttaşlar da İsviçre Büyükelçiliği önündeydi.
Kitle örgütleri Strazburg'daki savunmanın dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi olacağını belirtti.

İlk konuşmayı yapan İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Tümgeneral Naci Beştepe, İsviçre'ye “Türk milleti soykırımcı millet değildir” diye seslendi.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı Emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş da 1915'te yapılanın soykırım değil, bir vatan savunması olduğunu vurguladı.

Eyleme katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Sekreteri Öner Tanık'ın mesajı da "Avrupa demokrasi dersi verildi" şeklindeydi. 

Eyleme katılan yurttaşların ilk önce polis tarafından engellenmek istedi. Polisin “açıklamanızı Kuğulu Park'ta yapın” önersine Emekli Tümgeneral Naci Beştepe direndi. Beştepe elçilik önünden ayrılmayınca kitle örgütü temsilcileri hedeflerine ulaştı.

Eyleme Türkiye Gençlik Birliği, Eyleme Vardiya Bizde Platformu, Cumhuriyet Kadınları Derneği ve Ankaralı yurttaşlar da destek verdi.

HABER: ÇAĞLA AKKUŞ
KAMERA: SERKAN BAYRAKTAR

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar