banner864

İzmir için 'paralel AKP' 03 Ocak 2014, 10:44

"Gavur İzmir" gitti, "İzmirliler Candır" geldi. AKP'nin yerel seçimlerde İzmir'i alma planı "Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" dedirtti.
AKP yerel seçimlerde İzmir'i almak için söylemlerini alt üst etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım için hazırlanan strateji raporuna ilginç maddeler damga vurdu.

Rapora göre, AKP İzmir'i almak için "Kaleyi alacağız" söylemini bırakacak. Milliyetçi kesimin oyunu almak için adaylar yakalarına "Türk bayağı rozeti" takacak. "Gavur İzmir" yerine "İzmirliler candır" söylemi kullanılacak.

AKP'nin adayı Binali Yıldırım'ın "çalışkan, dürüst, hizmet sever" olduğu empoze edilecek.

Yıldırım'ın "Türkiye'nin en güzel şehirine hizmet için aday olduğu" algısı vurgulanacak. Şimdiki belediyenin başarısızlığı hükümetin kaynak gösterilmesine değil, CHP'nin başarısızlığına bağlanacak.

Kampanya çerçevesinde "Benim güzel İzmir'im", "İzmirliler candır", "İzmir'i dünya kenti yapmak için bir dönem yeter bize", "İzmir canımız, İzmirli baş tacımız", "İzmir'in çocukları İzmir'de kalacak", "Gönlünüz nerede olursa olsun oyunuzu bir defalık hizmet edecek olana verin", "İzmir güvenecek, Binali Yıldırım hizmet verecek", "Bir kez bize güvenin", "Konuşmaya değil, hizmete geldik." sloganları kullanılacak.

En dikkat çekici olan nokta ise Türk bayraklı rozetle ulusalcılar kazanılacak. Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Milletçiliği ayaklar altına aldığını ifade etmişti ancak, Yıldırım o milliyetçilerin oyunu almak için yakaları Türk bayraklı rozetler takılacak.

CHP'li belediyelerde çalışan personele işten çıkarılmama mesajının verilmesi, çevre kirliliği ve ağaçların yok edilmesi anlamına gelen afiş ve broşürlerin fazla bastırmaması da öneriler arasında.

ulusalkanal.com.tr

Yorumlar

Semih ULUSU :

İZMİR'İN CEVABI - HAYDİ EFELER. ONLARA KİMİN PATRON OLDUĞUNU GÖSTERELİM.

İzmirli :

Türk milleti nasıl değişmezse bir İzmirli olarak bizim karakterimizde değişmez...

mert :

İzmirlileri salak ve geri zekali saniyorlar kesin.bu kişi "hızlı tren" diye hiç bir kontrol yapmadan bozuk raylarda bozuk trene bindirdi insanlari ve kaç kişinin "ölümüne" neden olup suçu makinistlere atti.önce bunun hesabını versin.(verebilirse).devlet yönetimini yazboz tahtası , milleti de salak mı sanıyorlar !!!

Omer eralp :

Konu makam ve koltuk olunca soylemler nasil da degisiyor!!

kildan adam :

Valla alir alir da izmiri mi alir baska birsey mi alir bilemicem :)

özgür diktas :

dogma buyume izmir KARSIYAKA liyim .... chp nin konyada alma sansi nasil yoksa akp nin de IZMIR i almasinin hayal oldugunu düşünüyorum ....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar