banner864

İzmir merkezli Yolsuzluk Operasyonu 07 Ocak 2014, 09:54

İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen ihaleye fesat karıştırmak ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına aldı.
 İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince birçok adrese düzenlenen operasyonda 25 kişi gözaltına aldı.

İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen operasyonda, ihaleye fesat karıştırmak ve limanlardaki işlemlerde usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınan bazı kişiler emniyet müdürlüğüne götürüldü. Olayla ilgili, yetkililerce herhangi bir açıklama yapılmadı.

Operasyonun İzmir merkezli olarak eş zamanlı, Ankara, Van, Hatay ve İstanbul olmak üzere toplam 5 ilde yapıldığı, gelen bilgiler arasında. Radikal’e göre; gözaltına alınan kişiler arasında; Ulaştırma bakanlığına Bağlı TCDD Genel Müdürlüğü’nde Görevli 1 daire Başkan Yardımcısı, İzmir Liman İşletmeleri Müdürü ve İzmir Liman İşletmelerinde görevli müdür yardımcıları, değişik kademeden liman memurları ve ihale alan şirket sahiplerinin bulunduğu ifade ediliyor.

ulusalkanal.com.tr

Yorum Gönder

Çok Okunanlar

Çok Yorumlananlar